System do drzwi przesuwnych Flat Line firmy GTV daje szerokie możliwości aranżacyjne. Fot. GTV

System do drzwi przesuwnych Flat Line firmy GTV daje szerokie możliwości aranżacyjne. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 26 kwi 2017 11:29 (aktualizacja: 26 kwi 2017 11:59)

Jak dobrać system jezdny do garderoby?

Garderoby z drzwiami przesuwnymi stają się coraz popularniejszymi elementami aranżacji wnętrz. Użytkownicy cenią je za funkcjonalność i estetykę. Warto jednak pamiętać, że w ich konstrukcji najważniejsze jest to, co skrywa się za drzwiami przesuwnymi, czyli systemy jezdne.

Joanna Repko, specjalistka ds. marketingu w firmie GTV

Jakimi parametrami powinny charakteryzować się funkcjonalne systemy jezdne do garderób?

Jeśli chcemy optymalnie wykorzystać przestrzeń w garderobie, drzwi przesuwne są doskonałym rozwiązaniem. Ich zastosowanie pozwala na wygospodarowanie dodatkowego miejsca, optyczne powiększenie pomieszczenia, stworzenie interesującego detalu. Jednak, poza estetycznym frontem, równie ważne jest zastosowanie doskonałych systemów jezdnych, zapewniających ich ciche i bezawaryjne użytkowanie.

Wybierając funkcjonalne systemy jezdne, warto zwrócić uwagę na deklarowaną wartość obciążenia, jakie wytrzymają – czyli maksymalny ciężar skrzydła drzwi, które mają poruszać. Mechanizmy z portfolio firmy GTV testowane są przy faktycznym obciążeniu do 50 kg.

Kolejny ważny parametr to ilość cykli otwarć/zamknięć (czy, w tym wypadku, przesunięć) – dzięki zastosowaniu unikatowego materiału, z jakiego wykonane są kółka w naszych systemach – wytrzymują one minimum 50 tys. cykli. Równie istotna jest cicha praca systemu, którą zapewniają łożyskowane kółka, starannie dobrane aluminium i innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne.

Jakie nowinki technologiczne wprowadziła ostatnio Państwa firma w tego typu produktach?

Systemy GTV przekonują nie tylko praktycznymi konstrukcyjnymi ulepszeniami, ale też dbałością o szczegóły, które decydują o atrakcyjniejszym produkcie. Takim detalem jest m.in. unikatowy materiał, z którego wykonane są kółka w systemach jezdnych. Wszystkie nasze akcesoria funkcyjne posiadają certyfikaty zgodności z restrykcyjnymi normami europejskimi, wydane przez niezależne ośrodki badawcze, a kontrola jakości obywa się na kilku szczeblach.

Uwzględniając trend na ukrywanie okuć i pełną ekspozycję eleganckiego frontu, GTV wprowadziło na rynek system „Overline Plus” dla drzwi przesuwnych o grubości frontów w przedziale 16-22 mm. Jego zasada działania opiera się na wykorzystaniu toru zamontowanego na górnym wieńcu garderoby, po którym toczą się łożyskowane wózki przykręcone do wewnętrznej powierzchni drzwi. Prowadzenie dolne wykorzystuje łożyskowane prowadniki toczne. Dzięki temu drzwi pracują lekko, płynnie i cicho, zapewniając najwyższy stopień komfortu w codziennym użytkowaniu.  

Wymagający klienci, dla których widoczne aluminium jest zbyt zimne i industrialne, docenią również system do drzwi przesuwnych „Flat Line”. Minimalistyczny, subtelny design rączki i jej ergonomiczna budowa optycznie zmniejszają ilość aluminium wykorzystanego do okucia drzwi, równocześnie gwarantując doskonałą funkcjonalność systemu – drzwi zyskują na lekkości przy jednoczesnym utrzymaniu ich sztywności. To rozwiązanie pozwala również na urozmaicone możliwości aranżacyjne. Jako wypełnienie drzwi można zastosować płyty meblowe o grubości 10 mm, mocowane na uszczelkach szkło o grubości 4 mm (montaż szkła wymaga zastosowania uszczelki typu U) lub systemy łączące płyty ze szkłem. Ciekawą alternatywą może być również zastosowanie szklanych paneli dekoracyjnych, nadających wnętrzom niepowtarzalny i indywidualny charakter. Szeroki wybór płyt meblowych pozwoli dopasować drzwi do każdego wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ