Sylwia Lasota, kierownik ds. marketingu i sprzedaży w firmie Interprint. Fot. Interprint

Sylwia Lasota, kierownik ds. marketingu i sprzedaży w firmie Interprint. Fot. Interprint

  • Autor: mg
  • 25 kwi 2017 09:55 (aktualizacja: 28 kwi 2017 10:07)

Jak spersonalizować projekt mebli?

Kierunki rozwoju segmentu papierów dekoracyjnych wytyczają w głównej mierze potrzeby producentów mebli, a ci coraz częściej poszukują rozwiązań oryginalnych i niestandardowych. W ten trend świetnie wpisują się papiery dekoracyjne o fantazyjnych wzorach.

Sylwia Lasota, kierownik ds. marketingu i sprzedaży firmy Interprint

Popularność dekorów o fantazyjnych wzorach spowodowana jest pogłębiającą się indywidualizacją szeroko rozumianej aranżacji wnętrz. Coraz więcej osób nie szuka rozwiązań popularnych czy modnych. Nie pyta o trendy, ani o to, jakie meble ma w domu dany aktor czy celebryta. Przeciwnie – szuka rozwiązań uszytych na swoją miarę. Idealnych dla nich. I często tylko dla nich. Dążenie do indywidualizacji i poszukiwanie rozwiązań unikalnych i zaskakujących – to jeden z najbardziej wyraźnych obecnie trendów wzorniczych. Nie bez powodu jeden z dekorów Interprintu, zaprojektowany przez Maję Palczewską dekor „Freelancer”, dostępny jest w ofercie Swiss Krono jako „Szczypta Szaleństwa” (D4864). Jest to dowód na to, że polska branża meblowa zauważa i rozumie tę tendencję.

Dekory fantazyjne znajdują zastosowanie we wnętrzach o różnym przeznaczeniu. Zarówno w kuchniach, jak i salonach, łazienkach czy sypialniach. Idealnie nadają się do pokojów dziecięcych, ale sięgają po nie również inwestorzy planujący aranżację obiektów użyteczności publicznej – hoteli, restauracji, biur. Zastosowanie w tych przestrzeniach oryginalnych wzorów to świetny sposób na stworzenie miejsca o wyjątkowej, nietuzinkowej atmosferze. Jedynego w swoim rodzaju.

Danuta Pawlik, menedżer ds. komunikacji w firmie Schattdecor

Wzory fantazyjne to dość zróżnicowana grupa dekorów. Wybór dekoru fantazyjnego do danej aranżacji może być związany z konkretnym kontekstem, takim jak przeznaczenie dla określonej grupy wiekowej, np. nastolatków, lub ludzi związanych tym samym hobby. Dekor fantazyjny może też być na tyle uniwersalny i abstrakcyjny, że znajdzie zastosowanie zarówno w obiekcie hotelowym, jak i meblu łazienkowym czy kuchennym.

Wzory fantazyjne wprowadzają do wnętrza emocje, nadają im atmosferę, a poprzez dodanie ich do już funkcjonujących systemów meblowych zmieniają zupełnie odbiór mebla.

Grafika, wzory fantazyjne wybiegają dziś daleko poza obszar domu, wnętrza. Inspirację można czerpać zarówno z wzoru, który pojawia się na ekranie telefonu komórkowego, projektu typograficznego rozkładu jazdy metra czy rysunku, który zdobi maskę samochodu. Źródła inspiracji są nieograniczone, jednak to, co jest najważniejsze w procesie powstawania koncepcji nowego dekoru, to umiejętność analizy zaobserwowanych tendencji i przetłumaczenie tego na myślenie o powierzchni meblowej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ