Na system Sand (Grupa Nowy Styl) składają się szafy, stoły i ścianki działowe pozwalające na zaaranżowanie ergonomicznego miejsca pracy. Fot. Grupa Nowy Styl

Na system Sand (Grupa Nowy Styl) składają się szafy, stoły i ścianki działowe pozwalające na zaaranżowanie ergonomicznego miejsca pracy. Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: mg
  • 02 lip 2018 10:19 (aktualizacja: 03 lip 2018 10:35)

Jak zaaranżować strefy w biurze - opinia eksperta

O organizacji przestrzeni biurowej i wykorzystaniu mebli do wydzielania poszczególnych stref funkcjonalnych mówi Alina Szastok, specjalista ds. PR i CSR w Grupie Nowy Styl.

Jedną z bolączek, na którą najczęściej narzekają pracownicy biur typu open space, jest trudność z koncentracją. 85 proc. osób, które pracują w otwartych przestrzeniach biurowych, uważa, że jest w nich zbyt głośno. Dlatego proponujemy zaaranżowanie miejsc pracy w ciszy i indywidualnej. Typowy silent room można wyposażyć w dowolny system meblowy – może to być biurko wolnostojące „Play&Work” czy w stylu bardziej home-officowym np. „Levitate” i krzesło stanowiskowe, które zapewnią ergonomię nawet przez wiele godzin. Bardzo popularnym i prostym rozwiązaniem opracowanym z myślą o krótszych aktywnościach są sofy i stoliki „Hexa”, przy pomocy których łatwo wydzielimy małą przestrzeń do pracy indywidualnej lub 2-osobowego spotkania. Wełniane obicie dobrze pochłania dźwięk, a dodatkowy daszek zapewni pełen komfort akustyczny. Podobne zastosowanie ma modułowy system „Sand”, którego miękkie, wysokie ściany oddzielą nas od strefy hałasu, a także system „Tepee”. Charakterystycznym elementem designu „Tepee” są panele z prasowanego filcu, dołączane do oparć poszczególnych modułów składających się z sof oraz stolików. Do miejsca pracy indywidualnej idealne będą wysokie panele, które wizualnie oddzielą nas od reszty biura.

Jeśli profil biura zakłada pracę indywidualną całego zespołu, wówczas zadbamy o wyciszenie wszystkich stanowisk. Nasze systemy meblowe posiadają dedykowane panele akustyczne przytwierdzane do biurek i workbenchy. Jeśli biuro wymaga dalszego wyciszenia, proponujemy panele naścienne lub wiszące – „Formo” i „Sileo”, z którymi precyzyjnie i skutecznie zarządzimy hałasem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ