Tomasz Szymański, Produkt Manager Würth Polska

Tomasz Szymański, Produkt Manager Würth Polska

  • Autor: bm
  • 17 marz 2017 09:30 (aktualizacja: 17 marz 2017 10:19)

Jaki mechanizm do frontów bezuchwytowych - opinia eksperta

"Kolejnym krokiem w rozwoju techniki otwierania szuflad z frontem bezuchwytowym jest pojawienie się modułów mechanicznych, montowanych w szufladach pracujących na prowadnicach z cichym zamknięciem, ale reagujących otwarciem na impuls przyciśnięcia frontu szuflady" - mówi Tomasz Szymański, Produkt Manager Würth Polska.

Tomasz Szymański, Produkt Manager Würth Polska:

Moda na wykonanie mebli z bezuchwytowymi frontami obecna jest już od kilku lat. W tym czasie producenci okuć meblowych prześcigali się w opracowaniu różnego typu rozwiązań technicznych pozwalających na realizację takich projektów. W przypadku szuflad, najprostszym rozwiązaniem było zastosowanie mechanizmów zamontowanych w prowadnicach, które pod wpływem impulsu – dociśnięcia frontu do korpusu - zwalniały i wypychały szufladę z korpusu. Takie prowadnice nie miały jednak modułów odpowiedzialnych za ciche zamknięcie. W celu zamknięcia szuflady, konieczne więc było ręczne wsunięcie szuflady, przezwyciężając siłę mechanizmu wypychającego. (...) Pewnego rodzaju rozwiązaniem tych problemów, było zastosowanie elektrycznych systemów otwierania szuflad. Elektryczne moduły otwierały szuflady z frontami bezuchwytowymi i współpracowały z prowadnicami wyposażonymi w mechanizmy cichego zamykania (np. system Soft Close w produktach GRASS). Jednak moduły elektryczne są dosyć drogie, wymagają uwzględnienia odpowiedniego miejsca w korpusie. Konieczne jest również rozplanowanie prowadzenia okablowania.

Dlatego kolejnym krokiem w rozwoju techniki otwierania szuflad z frontem bezuchytowym jest pojawienie się modułów mechanicznych, montowanych w szufladach pracujących na prowadnicach z cichym zamknięciem, ale reagujących otwarciem na impuls przyciśnięcia frontu szuflady. Tego typu mechanizm firmy Würth marki Grass – pod nazwą Tipmatic Soft Close - jest przystosowany do współpracy z prowadnicami Dynapro LQ (LQ- Liquid). Tego mechanizmu możemy użyć zarówno budując szufladę skrzynkową w drewna, jak również z budując szufladę Vionaro z systemowymi bokami. Mechanizm Tipmatic Soft Close montuje się od spodu szuflady, wpinając do prowadnic Dynapro LQ i łącząc moduły lewej oraz prawej prowadnicy za pomocą synchronizatora. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ