Beata Wiśniewska, kierownik Działu Marketingu firmy Stalmot & Wolmet. Fot. Bartosz Jarosz

Beata Wiśniewska, kierownik Działu Marketingu firmy Stalmot & Wolmet. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: mg
  • 30 paź 2017 09:46 (aktualizacja: 30 paź 2017 13:27)

Jakich mechanizmów szukają producenci mebli tapicerowanych?

Segment mechanizmów przeznaczonych do mebli tapicerowanych rozwija się niezwykle dynamicznie, a producenci poszukują coraz to doskonalszych rozwiązań. O najnowszych trendach w tej grupie produktowej mówi Beata Wiśniewska, kierownik Działu Marketingu w firmie Stalmot & Wolmet.

Producenci mebli tapicerowanych poszukują mechanizmów z funkcją spania spełniających równocześnie dwa warunki: łatwość obsługi i komfort. Naprzeciw tym oczekiwaniom ze swoją ofertą wychodzi producent mechanizmów meblowych Stalmot & Wolmet i proponuje rozwiązania z rodziny „Puma System”. Mechanizmy te mogą być zastosowane zarówno w narożniku, jak i sofie. Odznaczają się łatwością obsługi (lekkie rozkładanie w jednym ruchu) oraz wysokim komfortem zarówno siedzenia, jak i spania – wysokość materacy wynosi nawet 175 mm. Dodatkowo, w porównaniu do przestarzałych funkcji spania wciąż spotykanych na rynku, mechanizmy „Puma System” nie niszczą podłogi i nie blokują się. Co więcej, producent daje tu szeroki wybór klientom, którzy mogą wybrać rozwiązanie do sofy na wysokich lub niskich nogach, z siedziskiem pochylonym lub prostym, ze stałym oparciem lub zdejmowanymi poduchami. Nowoczesna rodzina mechanizmów „Puma System” spełnia oczekiwania wszystkich producentów mebli tapicerowanych, zarówno z wyższej, średniej, jak i niższej półki cenowej. 

Nowością w naszej ofercie jest na pewno mechanizm „Puma System” z podwójną funkcją („PF 190-W-5”). Użytkownik ma do wyboru 3 pozycje w sofie: siedzenie, odpoczywanie (przy wysuniętym siedzisku) oraz spanie (przy rozłożonej funkcji). Rozwiązanie stosuje się w meblach ze stałym oparciem, gdyż mechanizm wysuwa się spod oparcia. Fakt, że nie trzeba zdejmować poduch oparciowych, jest dużą zaletą tej funkcji. Co więcej, mechanizm ustawia siedzisko pod ergonomicznym kątem 2,2 stopnia, a po rozłożeniu funkcji spania prostuje się ono automatycznie. Mechanizm może być zastosowany zarówno w narożniku, jak i sofie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ