Komoda Widey firmy Talukko (Good Inside). Fot. Talukko

Komoda Widey firmy Talukko (Good Inside). Fot. Talukko

  • Autor: mg
  • 30 kwi 2019 08:36

Jakie komody wybierają Polacy?

Klienci, aranżując swoje wnętrze, traktują komody – obok mebli tapicerowanych – jako jeden z ważniejszych elementów w salonie czy sypialni – mówi Małgorzata Stasinowska, właścicielka Good Inside, sklepu z polskim designem.


Małgorzata Stasinowska, właścicielka Good Inside, sklepu z polskim designem

Nowoczesne wzornictwo jest obecnie zdominowane przez proste, estetyczne i geometryczne formy. Klienci, aranżując swoje wnętrze, traktują komody – obok mebli tapicerowanych – jako jeden z ważniejszych elementów w salonie czy sypialni. Polacy coraz częściej kupują do wnętrz komody wykonane np. rzemieślniczo lub z nietypowych materiałów, takich jak np. drewno z odzysku. Odchodzi się absolutnie od komód, które są w „zestawie” z gablotką na szkło. Moim zdaniem, jest to odwrót od klasyki, która rządziła jeszcze nie tak dawno temu. Aktualnie w projektach pojawiają się komody, które mają pasować do całej aranżacji, ale też być ciekawym elementem wystroju. Kiedyś kupowało się cały zestaw mebli, a teraz inwestor woli jedną komodę, ale taką, która robi wrażenie.

Funkcjonalność komody zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od naszych własnych potrzeb i przeznaczenia takiego mebla. Jeśli ktoś jest singlem, a do tego gadżeciarzem, to potrzebuje komodę z wyjściami na kable wszelkiego rodzaju oraz na umiejscowienie dekoderów, sprzętów grających czy konsoli do gier. Jeśli ktoś ma dzieci w domu, a w szczególności już chodzące i ciekawe wszystkiego, to zależy mu na meblu bezpiecznym i najchętniej zamykanym na klucz. Komoda nie jest tylko miejscem na sprzęt czy służącym do przechowywania pamiątek lub albumów fotograficznych. Ze względu na swój kolor czy też materiał jest idealnym uzupełnieniem przestrzeni. To taka kropka nad „i” dla całej przestrzeni.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ