Hubert Leboch. Fot. Archiwum

Hubert Leboch. Fot. Archiwum

  • Autor: mg
  • 09 sty 2018 10:44 (aktualizacja: 09 sty 2018 22:10)

Jakie zastosowanie mają płyty MDF w meblarstwie?

Płyty MDF (to skrót od angielskiego Medium-Density Fibreboard) to jeden z kluczowych komponentów stosowanych w przemyśle meblarskim. Wykonuje się z nich przede wszystkim fronty. O ich wykorzystaniu mówi Hubert Leboch, prezes zarządu Hubertus Design.

Możliwości wykorzystania płyt MDF w przemyśle meblarskim jest wiele. Nasza firma wykorzystuje płyty MDF do produkcji płyt „Hubertus Super Połysk” i „Hubertus Super Mat”. Z tych płyt produkujemy między innymi: fronty, meble RTV, ławy, stoły oraz drzwi wewnątrzlokalowe pod nawą „Umberto Cobeli High Gloss Door Systsem”. 

Z naszych doświadczeń wynika, że nie słabnie popularność płyt wysokopołyskowych o zwiększonej odporności na zarysowania i działanie promieniowania UV – wysoki połysk nie tylko na stale zadomowił się w meblach kuchennych, ale również w meblach salonowych. Po wysoki połysk chętnie sięgają również producenci różnego rodzaju mebli do miejsc użyteczności publicznej. Coraz bardziej popularne stają się również płyty matowe, szczególnie „Hubertus Super Mat”. Wynika to z tego, że materiał ten nie tylko dobrze się aranżuje, ale również jest odporny na działanie promieniowania UV, plamy tłuszczopochodne i wybłyszczenie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ