Prezes Jan Szynaka odznaczony przez Prezydenta RP. Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

Prezes Jan Szynaka odznaczony przez Prezydenta RP. Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

  • Autor: bm
  • 26 lut 2018 10:50 (aktualizacja: 27 lut 2018 09:42)

Jan Szynaka odznaczony za wybitne zasługi dla polskiej gospodarki

Prezes Jan Szynaka został odznaczony za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki państwowym wyróżnieniem Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy aktu dekoracji dokonał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski ustanowiony w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

"To dla mnie wielki zaszczyt i honor, że mogłem odebrać tak wysokie odznaczenie państwowe. Jest ono szczególnym wyrazem uznania za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju polskiej gospodarki i lokalnej społeczności. Bardzo za to dziękuję i zapewniam, że wyróżnienie to będzie dla mnie dodatkową motywacją do dalszej wytężonej pracy na rzecz rozwoju kraju, polskiej branży meblowej i społeczności lokalnej, w której funkcjonują zakłady należące do Grupy Meblowej Szynaka. Odznaczenie to niesie w sobie wiele treści. Świadczy między innymi o pozytywnym postrzeganiu Grupy Meblowej Szynaka jako ważnego elementu polskiej gospodarki i wizerunku Polski w świecie." - podsumował Jan Szynaka.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ