Kamil Laszuk

Kamil Laszuk

  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 28 sie 2018 10:57

Kamil Laszuk - o designie i muzyce w Katowicach

Projektant, muzyk, zdobywca nagród Red Dot i IF, twórca niezwykłego wynalazku dla dzieci, będzie gościem specjalnym spotkania dla projektantów wnętrz w Katowicach. Zobaczcie jego wyjątkowy projekt i spotkajcie się z nim już 4 września w trakcie Studia Dobrych Rozwiązań.

Kamil Laszuk to twórca młodego pokolenia. Urodzony w 1987 roku, ukończył projektowanie produktów we Wrocławiu w 2011 roku. Zdobywca największych nagród w dziedzinie projektowania: Red Dot w Singapurze, IF w Monachium, Core77 w Nowym Jorku, dwukrotnie nominowany do Index Design to improve life w Kopenhadze.

Jest też muzykiem – z pasji do projektowania i grania zrodził się pomysł Musiconu. To instrument wyjątkowy – przeznaczony dla dzieci. Trochę instrument, trochę maszyna, która pozwala na spontaniczną zabawę dźwiękiem, tworzenie i wykonywanie własnych utworów muzycznych. Ułatwia wszechstronną edukację przedszkolną i wczesnoszkolną. Przeznaczony głownie do placówek edukacyjnych, trafia również do domów prywatnych. Musicon znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, prezentowany na stałej ekspozycji w Muzeum Narodowym w Warszawie. Finalista konkursów edukacyjnych Reimagine Education w Filadelfii, Gess Award w Dubaju.

Projekt Musiconu powstał jako praca dyplomowa Kamila Laszuka na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2011 roku. W projekcie połączył on swoje dwie pasje – design i muzykę. Przed rozpoczęciem projektowania napisał pracę na temat wpływu muzyki na psycho-fizyczny rozwój dzieci.

Kamil kontynuował prace nad Musiconem przez następne lata. Stworzył interdyscyplinarny zespół, z którym wspólnie w czerwcu 2016 roku zbudowali pełnofunkcjonalny prototyp instrumentu i przygotowali Musicon do produkcji seryjnej.

Kamil Laszuk ma doświadczenia z pracy w Kaniewski Design, Capricorn Sp. z o.o., Castorama Polska, NIDIA i Perfecta Studio Reklamy.

Zarejestruj się, aby wziąć udział w spotkaniu w Katowicach 4 września 2018 roku

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ