Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch. Fot. Bosch

Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch. Fot. Bosch

  • Autor: bm
  • 14 gru 2018 11:37 (aktualizacja: 18 gru 2018 09:54)

Krystyna Boczkowska, prezes Robert Bosch - najlepszą managerką w Polsce

Krystyna Boczkowska, prezes Zarządu Robert Bosch Sp. z o.o. oraz reprezentantka Grupy Bosch w Polsce zajęła pierwsze miejsce w organizowanym przez dziennik Puls Biznesu rankingu „100 Kobiet Biznesu 2018” w kategorii firm z przychodem powyżej 50 mln złotych.

Krystyna Boczkowska od 26 lat współtworzy sukces Bosch w Polsce i należy do grona najbardziej wpływowych i przedsiębiorczych kobiet w naszym kraju. Wielokrotnie była nagradzana za zasługi dla rynku motoryzacyjnego i biznesu, m.in. tytułami Kobieta Roku czy Manager Roku. W roku 2018 Krystyna Boczkowska, w uznaniu zasług za dotychczasowe działania na rzecz budowania relacji polsko-niemieckich, została odznaczona Orderem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, który jest najwyższym niemieckim odznaczeniem przyznawanym cudzoziemcom. Aktywnie angażuje się nie tylko w działalność biznesową, ale też wspiera szereg inicjatyw społecznych, związanych z realizacją misji społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Bosch. Do najważniejszych podejmowanych przez Krystynę Boczkowską tematów społecznych należy promowanie nowoczesnego szkolnictwa zawodowego w Polsce poprzez jego odbudowę oraz poprawę poziomu edukacji technicznej. Aktywnie wspiera również ideę różnorodności i rozwoju kobiet w polskim biznesie. Od lat jest mentorką młodych managerek.

"Jestem bardzo poruszona i dumna, że zajęłam w najbardziej prestiżowym rankingu kobiet biznesu tak eksponowane miejsce, konkurując z niezwykłymi managerkami. Tegoroczne zwycięstwo jest dla mnie zwieńczeniem sukcesów zarówno biznesowych, jak i tych okołobiznesowych" – powiedziała Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce podczas Gali 100 Kobiet Biznesu. – "Rok 2018 był dla naszej firmy w Polsce rokiem szczególnym, w którym zakończyliśmy 2 duże projekty inwestycyjne, w tym fabrykę w Goleniowie i rozpoczęliśmy kolejne 3 projekty m.in. budowę kolejnej fabryki sprzętu AGD oraz centrum BR w Lodzi."

Ranking 100 Kobiet Biznesu to projekt dziennika „Puls Biznesu”, który powstał w 2011 roku, aby promować przedsiębiorczość kobiet polskiego świata biznesu. W siódmej edycji rankingu mogły brać udział panie, które co najmniej od 2016 r. pełnią funkcję prezesów lub są właścicielkami 100 proc. udziałów firmy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ