Maja Ganszyniec dyrektorką kreatywną Profim. Fot. Tomasz Kuczma

Maja Ganszyniec dyrektorką kreatywną Profim. Fot. Tomasz Kuczma

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 12 marz 2020 13:14

Maja Ganszyniec dyrektorką kreatywną Profim

Profim – jedna z największych polskich firm produkująca meble biurowe do siedzenia, obecna na rynku od blisko 30 lat, będąca częścią międzynarodowej Grupy Flokk – z początkiem marca powierzyła znanej projektantce Mai Ganszyniec funkcję dyrektorki kreatywnej.

Współpraca Profim i Mai Ganszyniec rozpoczęła się ponad rok temu przy tworzeniu nowej strategii dla marki Profim. Działania w ramach zespołu, wzajemne zrozumienie oraz wymiana informacji i doświadczeń zbudowały relację, którą obie strony postanowiły kontynuować w rozszerzonej formule.
Dyrektorka kreatywna odpowiadała będzie za konsekwentne realizowanie nowej strategii oraz za spójność portfolio produktów marki Profim. Stanowisko to zostało stworzone w odpowiedzi na potrzebę skoordynowania wszystkich procesów kreatywnych w ramach nowej odsłony marki
w doskonały sposób uzupełniającej portfel produktowy marek Grupy Flokk.
- Dość długo zastanawialiśmy się w jakiej formule prowadzić dalszy rozwój marki Profim. Niezależne spojrzenie kogoś takiego jak Maja na naszą markę wpisującą się w ofertę Grupy Flokk będącej tzw. „domem marek” jest bezcenne. Jej skandynawskie doświadczenia w połączeniu z duszą słowiańską, jest czymś czego nam brakowało po dołączeniu do producenta nr 1 siedzisk biurowych
w Europie – stwierdził Piotr Chełmiński, prezes Profim Sp. z o.o. i członek zarządu Grupy Flokk odpowiedzialny za rozwój biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Profim Sp. z o.o. to firma stabilna i doświadczona, ale wciąż ambitna i głodna rozwoju. Nieszczęśliwe wydarzenie, jakim był pożar części zakładu w końcówce 2019 roku, przekuwa w nowe możliwości - odświeżenie portfolio oraz zmiany w obszarze zrównoważonego rozwoju i produkcji. 

Z próby zdefiniowania tożsamości Profim wyłonił się obraz świeżej, odważnej, silnej i progresywnej marki. Chcę, żeby ta firma miała wektor na przyszłość – tak o współpracy z Profim mówi Maja Ganszyniec.

Profim to producent siedzisk biurowych, które cieszą się wciąż rosnącą popularnością na całym świecie. Meble Profim są laureatami konkursów: Red Dot Award, German Design Award, Top Design Award. Firma swoją pozycję na rynku europejskim buduje od blisko 30 lat, a od dwóch lat jest członkiem Grupy Flokk. 

Maja Ganszyniec to absolwentka wydziału Design Product londyńskiego Royal College of Art oraz krakowskiej ASP. Od 2013 roku prowadzi Studio Ganszyniec, specjalizujące się w projektowaniu wzorniczym oraz doradztwie w zakresie strategii design. Założycielka marki Nurt. Na koncie ma współpracę z wieloma firmami meblowymi w Polsce i za granicą. W 2017 Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznał jej nagrodę Projektanta Roku, równolegle magazyn Design Alive uhonorował tytułem Kreatora Roku.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ