Małgorzata Budzich, Odnawialnia.pl

Małgorzata Budzich, Odnawialnia.pl

  • 24 sty 2020 14:53 (aktualizacja: 26 sty 2020 12:25)

Małgorzata Budzich, Odnawialnia.pl: Polacy pokochali meble z PRL

Można przyjąć kilka strategii. Najprościej i najtaniej jest zdobyć stare krzesło (zachęcam do zaglądania pod altany śmietnikowe w dniu wywozu gabarytów lub popytać w rodzinie) i potraktować je jak królika doświadczalnego. Nie bać się błędów, bo wiadomo że za pierwszym razem nie zawsze się wszystko uda.

Najbardziej zniechęcającą czynnością jest oczyszczanie mebla ze starych powłok. Wiele osób tego nie lubi, bo to fizycznie męczące zajęcie, a czasami nie da się doczyścić drewna do jego surowej postaci. Warto więc poczytać trochę o technikach oczyszczania, doborze gradacji papieru ściernego, nabyć cykliny i zacząć praktykować. Trzeba mieć kilka podstawowych narzędzi i dobrze, jakby wśród nich znalazła się także szlifierka typu żelazko. Etap barwienia i zabezpieczania mebla jest już dużo bardziej przyjemny, bo wtedy widać efekty. Tu warto poczytać o możliwych sposobach na zmianę koloru oraz na zabezpieczenie mebla.

Inna strategia to udział w warsztatach, gdzie pod okiem doświadczonej osoby przejdziemy cały proces, dowiemy się o narzędziach, środkach i kolejne meble będziemy już robić sami. Podczas warsztatów widzę, że najwięcej obaw wzbudza tapicerowanie, które dla wielu osób jest barierą w samodzielnej nauce. Meble tapicerowane są jednak najbardziej dekoracyjne i ładna tkanina wnosi do wnętrza powiew nowości i efekt wow. Dużym wsparciem na początkowym etapie nauki są także filmy na YT. Warto wpisywać nie tylko polskie ale i angielskie hasła, bo wiele ciekawych instruktaży jest robionych przez anglojęzycznych blogerów.

 Malgorzata Budzich od siedmiu lat prowadzi popularny blog Odnawialnia.pl, gdzie twórczo przerabia meble i inne przedmioty. Wydała także książkę "Meble od nowa",  w której podpowiada, jak odnawiać skarby z PRL i nie tylko. O swojej pasji opowie w trakcie dni otwartych 4 Design Days 8 lutego 2020. Zapraszamy na spotkanie z Małgosią do Katowic! Więcej informacji: www.4dd.pl

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ