Ingvar Kamprad. Fot. Flickr

Ingvar Kamprad. Fot. Flickr

  • Autor: bm
  • 29 sty 2018 08:58 (aktualizacja: 30 sty 2018 12:17)

Nie żyje Ingvar Kamprad - założyciel IKEA

Ingvar Kamprad, założyciel IKEA i Ikano, jeden z największych przedsiębiorców XX wieku, zmarł 27 stycznia po krótkiej chorobie, otoczony bliskimi w swoim domu w Smalandii, w Szwecji. Miał 91 lat. Firmę IKEA założył mając 17 lat, a w jej prowadzenie i rozwój był zaangażowany przez całe swoje życie.

Ingvar Kamprad urodził się w 1926 roku w szwedzkiej miejscowości Småland. Mając 17 lat założył IKEA – firmę, w której prowadzenie był zaangażowany przez całe życie. Siłą napędową Ingvara była wizja tworzenia lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi.

"Jesteśmy głęboko zasmuceni odejściem Ingvara. Będziemy pamiętać jego poświęcenie i głębokie przekonanie, by zawsze być po stronie wielu ludzi, nigdy się nie poddawać, każdego dnia starać się być lepszym i być przykładem dla innych" - mówi Torbjörn Lööf, dyrektor generalny Inter IKEA Group.

Od 1988 roku Ingvar Kamprad nie pełnił roli operacyjnej w IKEA, ale nadal przyczyniał się do rozwoju firmy. pełnił rolę starszego doradcy, dzieląc się swoją wiedzą i energią ze pracownikami IKEA.

"Ingvar był niezwykłym człowiekiem i prawdziwym wizjonerem. Wielokrotnie podkreślał, jak wyjątkowym miejscem była dla niego Polska. Nazywał ją swoim drugim domem, twierdził także, że tu powstała IKEA. Był naszym przyjacielem" – powiedziała Anna Pawlak-Kuliga, Prezes IKEA Retail w Polsce.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ