Nikodem Szpunar. Fot. Kornelia Szpunar

Nikodem Szpunar. Fot. Kornelia Szpunar

  • Autor: Dobrze Mieszkaj
  • 24 lis 2017 09:59 (aktualizacja: 27 lis 2017 10:33)

Nikodem Szpunar będzie prelegentem na Forum Dobrego Designu

Pomimo młodego wieku jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich designerów. Jego projekty można zobaczyć na międzynarodowych wystawach na całym świecie. 6 grudnia Nikodem Szpunar będzie jednym z prelegentów Forum Dobrego Designu.

Nikodem Szpunar (ur. 7 lipca 1987 w Rzeszowie) – projektant mebli, członek Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych. Jest absolwentem Wzornictwa na ASP w Warszawie, studiował Design w National College of Art and Design w Dublinie. Zajmuje się projektowaniem mebli zarówno na rynek kontraktowy, jak również domowy. Pracuje z instytucjami kultury nad projektami ekspozycji jak również projektami z pogranicza sztuki.

W jego studio na warszawskiej Pradze powstają projekty dla takich marek jak: Paged, Acustio, Tylko, Ervive, Moromou, Capdell czy Kawiarnia Fabryczna, jak również dla agencji kreatywnych: Albo/Albo, SohoGroup, Eskadra, GoCreate i Horeca. Zdobył m.in. pierwszą nagrodę w konkursie Make Me!, Must Have, wyróżnienie w Young Design oraz konkursie meblowym firmy Ton. Był również finalista konkursu Asahikawa Furniture Design w Japonii. Jego projekty można było zobaczyć na międzynarodowych targach i wystawach: Tent w Londynie, DMY w Berlinie, Salone del Mobile, Triennale i Expo w Mediolanie, Stockholm Design Fair, IDT Expo w Hongkongu czy Asahikawa Furniture Fair w Japonii, a także w kraju, m.in. podczas ArenaDesign w Poznaniu, BWA we Wrocławiu, Łódź Design Festiwal, Warsaw Home Expo czy Wawa Design w Warszawie.

Nikodem Szpunar weźmie udział w sesji dyskusyjnej "Ewolucja wzornictwa. Czy ogranicza nas tylko wyobraźnia?", która odbędzie się 6 grudnia w trakcie Forum Dobrego Designu w Warszawie. 

Przyszłość designu – to hasło przewodnie tegorocznego Forum Dobrego Designu, które odbędzie się 6 grudnia 2017 roku w Warszawie. Już dziś warto zarezerwować ten termin! 900 gości, architektów, projektantów wnętrz, designerów, kilkudziesięciu prelegentów, liczne debaty, dyskusje i rozmowy o designie – Forum Dobrego Designu to najlepsze miejsce, aby zaprezentować swoją markę i porozmawiać, o wszystkim, co w branży wyposażenia wnętrz najważniejsze.

ZAREJESTRUJ SIĘ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W FORUM >>>KLIK<<<

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ