Fot. Pfleiderer

Fot. Pfleiderer

  • Autor: mg
  • 19 lut 2019 09:47 (aktualizacja: 21 lut 2019 10:26)

Nowi członkowie Rady Nadzorczej Grupy Pfleiderer

Zarząd Pfleiderer Group poinformował, że 7 lutego 2019 roku w skład Rady Nadzorczej spółki powołani zostali nowi członkowie - John Brantl i Julian von Martius.

John Brantl pełni funkcję dyrektora zarządzającego (Managing Director) w Strategic Value Partners, LLC (“SVP”) oraz współzarządza europejskim zespołem inwestycyjnym SVP (Co-Head of the European investment team). Dołączył do SVP w 2006 roku, a od roku 2012 jego głównym miejscem pracy jest Londyn. Przed dołączeniem do SVP John Brantl pracował w banku inwestycyjnym Goldman, Sachs & Co.’s Financial Institutions Group. W roku 2005 uzyskał stopień naukowy AB z dziedziny ekonomii na Uniwersytecie Princeton. Pełni, jak również pełnił w przeszłości, funkcję członka rady dyrektorów (Boards of Directors) szeregu spółek portfelowych, w tym takich, jak Kloeckner Pentaplast, Hibu Group i Apcoa Parking.

Z kolei Julian von Martius pełni funkcję zastępcy prezesa (Vice President) w Strategic Value Partners, LLC (“SVP”) oraz jest członkiem europejskiego zespołu inwestycyjnego SVP. Von Martius posiada prawie 10-letnie doświadczenia w sektorze private equity oraz doradztwie finansowym. Dołączył do SVP w roku 2018, gdzie koncentruje się na sektorze materiałów budowlanych oraz przemysłowym. W latach 2011-2018 pełnił funkcję zastępcy prezesa (Vice President) w Bain Capital Private Equity, gdzie wchodził w skład europejskiego oraz amerykańskiego zespołu inwestycyjnego z siedzibami w Londynie oraz Bostonie. W latach 2009-2011 współpracował z The Blackstone Group (biuro w Londynie), doradzając klientom w zakresie restrukturyzacji oraz transakcji fuzji i przejęć (M&A). Julian von Martius jest absolwentem ekonomii na London School of Economics (Bachelor of Science), jak również posiada tytuł MBA uzyskany na Harvard Business School.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ