Funkcjonalność niemal każdego mebla można rozszerzyć dzięki oświetleniu LED. Fot. HLT

Funkcjonalność niemal każdego mebla można rozszerzyć dzięki oświetleniu LED. Fot. HLT

  • Autor: mg
  • 18 maj 2018 08:00 (aktualizacja: 20 maj 2018 21:23)

Oświetlenie wspiera sprzedaż mebli - opinia eksperta

Oświetlenie stosowane w meblach podwyższa ich atrakcyjność w oczach klientów. Pojawienie się na rynku systemów ledowych poszerzyło obszar jego zastosowania i umożliwiło tworzenie bardziej kreatywnych aranżacji.

Sylwia Szymczyna, architekt światła w firmie HLT

Odpowiednią barwą światła można podkreślić walory wizualne elementów pomieszczeń o określonym stylu. Przykładowo, do uwydatnienia przytulności rustykalnych wnętrz i mebli, np. zdobionych, drewnianych kredensów czy miękkich sof, idealnie nadają się barwa ciepła i oświetlenie punktowe. Do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych mebli skrzyniowych lub monochromatycznych mebli miękkich najlepiej zastosować oświetlenie liniowe w barwie neutralnej lub zimnej.
Nie są to jednak sztywne reguły. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z oświetlenia LED, które możemy dopasować do naszych indywidualnych potrzeb, do pory dnia, nastroju czy trybu życia.

Technologia LED pozwala na najlepsze dopasowanie barwy światła do przestrzeni domu i jego użytkowników. Mnogość produktów, plastyczność formy, kształtu, barwy światła dają niegraniczone wręcz możliwości zastosowania. Funkcjonalność niemal każdego mebla można rozszerzyć dzięki oświetleniu LED. Światło o charakterze użytkowym bądź dekoracyjnym sprawdzi się zarówno w salonie, kuchni, jak i w łazience.

Światło zawsze jest osadzone w przestrzeni, która służy ludziom. Aby użytkownik czuł się dobrze i swobodnie w danym wnętrzu, bardzo ważny jest odpowiedni dobór światła. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na temperaturę barwową światła białego.

Barwa ciepła jest światłem o zabarwieniu żółtym. W przestrzeni oświetlonej takim światłem czujemy się bardzo komfortowo, sprzyja ono relaksowi oraz odpoczynkowi, dlatego swoje zastosowanie znalazło w pokoju dziennym, sypialni, przedpokoju oraz ciągach komunikacyjnych.

Do pracy w warunkach domowych warto wybrać neutralną barwę światła. Jest ona stymulująca, lecz nie jest męcząca. Podświetlane przedmioty mają najbardziej naturalny kolor. Neutralną barwę światła stosuje się w miejscach pracy, takich jak kuchnia, łazienka, biuro czy gabinet. Idealnie nadaje się do oświetlenia blatu kuchennego, dlatego najczęściej stosuje się ją w doświetleniu dolnym szafek kuchennych.

Światło o barwie zimniej rzadko spotyka się w przestrzeni domowej. Jest to światło bardzo mobilizujące, stymulujące do pracy i skupienia. Głównie przeznaczone jest do przestrzeni przemysłowych, magazynów, hal produkcyjnych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ