Pete Kercher

Pete Kercher

  • Autor: Dobrze Mieszkaj
  • 18 sie 2017 09:57 (aktualizacja: 20 sie 2017 13:22)

Pete Kercher - gość specjalny Forum Dobrego Designu 2017

Pete Kercher - założyciel Europejskiego Instytutu Projektowania i Niepełnosprawności oraz ambasador organizacji Design for All Europe będzie jednym z mówców w trakcie tegorocznego Forum Dobrego Designu. Tegoroczne edycja wydarzenia odbędzie się 6 grudnia 2017 roku w Warszawie.

Pete Kercher pochodzi z Wielkiej Brytanii, choć od wielu lat mieszka we Włoszech. Ukończył prawo na Uniwersytecie Southampton. W 1978 roku wyjechał do Włoch, gdzie założył agencję konsultingową KSDC Strategic Design and Communications. 

W latach 1988-1994 był dyrektorem wykonawczym biura European Designers Associations (BEDA). Od 1994 członek ADI - włoskiego stowarzyszenia zrzeszającego designerów Italian Association for the Industrial Design, a latach 2000-2001 włoskiej Narodowej Rady Designu. 

W 1993 roku założył organizację EIDD – Design for All Europe. W latach 2003-2007 stał na jej czele jako Prezydent. Od 2007 roku jest jej Ambasadorem, uczestnicząć w wielu wydarzenia z dziedziny designu na całym świecie i przybliżając idee projektowania dla wszystkich. 

Członek kilku komitetów naukowych, konsultacyjnych i redakcyjnych oraz juror międzynarodowych konkursów. Autor licznych artykułów. Konsekwentnie wierzy, że design jest w stanie rozwiązać wiele problemów wynikających z życia w ciągle zmieniającym się społeczeństwie i świecie. Stojąc na czele EIDD sprawił, że ta organizacja zaistniała aż w 23 krajach całej Europy, w tym w Polsce. Opracował i rozpoczął cykl międzynarodowych konferencji poruszających temat dostępności współczesnego świata dla wszystkich, w tym także dla osób niepełnosprawnych: Culture for All (2005), Work for All (2006), Tourism for All (2007) i Cities for All (2011).

Obecnie związany z wieloma róznorodnymi projektami z dziedziny designu, rewitalizacji przestrzeni miast, turystyki i dziedzictwa kulturowego Europy. Pracuje także jako wykładowca w dziedzinie projektowania dla wszystkich na wielu europejskich uczelniach. Współpracuje z krajowymi, regionalnymi i lokalnymi rządami w kilku krajach europejskich, doradzając w zakresie integracji społecznej, rozwoju miast i alternatywnych modeli rozwoju gospodarczego.

6 grudnia w czasie Forum Dobrego Designu Pete Kercher  wygłosi wykład inauguracyjny, weźmie również udział w sesji otwierającej wydarzenie.

Future of design – to hasło przewodnie tegorocznego Forum Dobrego Designu, które odbędzie się 6 grudnia 2017 roku w Warszawie. Już dziś warto zarezerwować ten termin! 900 gości, architektów, projektantów wnętrz, designerów, kilkudziesięciu prelegentów, liczne debaty, dyskusje i rozmowy o designie – Forum Dobrego Designu to najlepsze miejsce, aby zaprezentować swoją markę. Zapraszamy również do zgłaszania produktów w konkursie Dobry Design 2018 – wyniki zostaną ogłoszone w trakcie imprezy. Zachęcamy do współpracy i współtworzenia naszego projektu!

ZAREJESTRUJ SIĘ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W FORUM

Czytaj więcej: www.forumdobregodesignu.pl

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ