Fot. Muppetshop

Fot. Muppetshop

  • Autor: bm
  • 11 kwi 2016 21:35 (aktualizacja: 11 kwi 2016 21:38)

Pojemna szafa i meble rosnące wraz z dzieckiem

Agata Słoma, architekt, kreatorka wnętrz, blogerka doradza klientom, jak najlepiej urządzić pokój dla dziecka. Zwraca uwagę między innymi na odpowiedni dobór mebli, które powinny uwzględniać nie tylko upodobania, ale też rozwój i aktywność małego użytkownika.

Każdy, niezależnie od wieku ma własne upodobania. Dotyczy to także dzieci, które, niezależnie czy mają 2 czy 7 lat, doskonale wiedzą, co lubią i co im się podoba. Dziecko doskonale wie, czy woli łóżko piętrowe czy zwykłe, czy toleruje róż, a może woli kolor czerwony. Kluczowa sprawa w pokoju dziecięcym to miejsce na przechowywanie zabawek. Najlepiej jest zaplanować dużo miejsca na drobiazgi w taki sposób, aby łatwo i szybko można było zgarnąć rzeczy z podłogi i schować je na swoje miejsca. Pudła i wszystko co można łatwo przenieść będą znakomicie się do tego nadawały.

Ważną kwestią jest także szafa na ubrania dziecka. Na tyle przestronna i pojemna, aby mogły się w niej zmieścić także te, w których dziecko będzie dopiero chodziło lub już powoli z nich wyrasta. Idealna będzie szafa z podziałami na sekcje

Urządzając pokój dziecka powinniśmy pamiętać także o tym, że ono wciąż rośnie, a co za tym idzie - może szybko „wyrastać” z mebli. Warto mimo wszystko zadbać o to, aby miało ono meble we właściwej dla siebie skali. Jak osiągnąć kompromis? Z pomocą przychodzą meble „rosnące” wraz z wiekiem dziecka, na przykład te ze sklepu Muppetshop. Na rynku jest spory wybór zarówno mebli w skali dziecka, jak i tych, które można zmieniać i przekształcać, zależnie od jego wzrostu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ