Agnieszka Ruta, kierownik Działu Marketingu firmy Gamet. Fot. Gamet

Agnieszka Ruta, kierownik Działu Marketingu firmy Gamet. Fot. Gamet

  • Autor: mg
  • 21 cze 2018 11:45 (aktualizacja: 22 cze 2018 09:10)

Polacy najchętniej wybierają nowoczesne uchwyty - opinia eksperta

O trendach sprzedażowych i wzorniczych w segmencie uchwytów meblowych mówi Agnieszka Ruta, kierownik Działu Marketingu firmy Gamet.

Agnieszka Ruta, kierownik Działu Marketingu firmy Gamet

Naszym zdaniem, to jednak uchwyty w stylu nowoczesnym i loftowym znalazły w minionym roku największe uznanie wśród Polaków. Są to nadal bardzo popularne style, bardzo mocno zresztą promowane przez największych producentów mebli. Znaczenie miały tutaj nie tylko sam kształt danego uchwytu oraz jego ergonomia, ale także kolor czy też specjalne wykończenie powierzchni. Poza kolorami bazowymi, takimi jak chrom czy nikiel szczotkowany, w 2017 roku dużym zainteresowaniem cieszyły się uchwyty w odcieniach grafitu oraz czerni, które idealnie komponują się z loftowymi wnętrzami.

Akcesoria w stylu klasycznym miały zdecydowanie mniejsze grono zwolenników. Jednak nie należy bagatelizować tej estetyki. Obserwujemy bowiem rosnące zainteresowanie meblami w stylu angielskim czy też prowansalskim, gdzie bardziej dekoracyjny uchwyt czy też gałka stanowią istotny element podkreślający styl mebla. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ