Anna Pawlak-Kuliga. Fot. IKEA

Anna Pawlak-Kuliga. Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 08 cze 2018 13:49 (aktualizacja: 11 cze 2018 12:30)

Polka na stanowisku prezesa IKEA w Chinach

Anna Pawlak-Kuliga obejmie stanowisko prezesa IKEA w Chinach. Przez ostatnie dwa lata pełniła funkcję prezesa IKEA Retail w Polsce.

Anna Pawlak-Kuliga od września będzie odpowiadać za rozwój największego rynku IKEA na świecie. Tymczasowo obowiązki prezesa firmy w Polsce przejmie Iwona Szczęka, członek zarządu.

"Ostatnie lata to okres bardzo dynamicznego rozwoju IKEA w Polsce. Razem z zespołem stworzyliśmy wiele ciekawych inicjatyw, w tym nowe kanały sprzedaży, tak by klienci mogli robić zakupy gdzie, kiedy i jak chcą. Otworzyliśmy innowacyjne punkty sprzedaży jak IKEA Centrum dla Firm. Uruchomiliśmy pierwszy na świecie Hub Innowacyjny dla IKEA oraz centrum rekrutacji Twoje Studio Pracy" - mówi Anna Pawlak-Kuliga. - "W 2017 roku otworzyliśmy sklep w Lublinie, a teraz intensywnie pracujemy nad nowym formatem sprzedaży w Warszawie, w centrum handlowym Blue City. Moim osobistym celem zawsze było to, by Polacy mogli pięknie i wygodnie mieszkać, a nasi pracownicy czuć prawdziwą dumę z tego, że pracują w IKEA. Za jedno z najważniejszych osiągnięć uważam podniesienie minimalnej stawki godzinowej do 20 zł. W IKEA stawiamy na równy udział kobiet i mężczyzn - na stanowiskach kierowniczych zatrudniamy 50% kobiet, niewielu firmom w Polsce udało się osiągnąć ten wskaźnik. Polski zespół ma swój wkład w to, żeby IKEA była firmą zrównoważoną, przyjazną środowisku i ludziom. Chcemy być prekursorem poważnego podejścia biznesu do gospodarki obiegu zamkniętego. A wszystko to przy utrzymaniu stałego, dwucyfrowego wzrostu sprzedaży" – dodaje Anna Pawlak-Kuliga.

Obejmując stanowisko prezesa IKEA Retail we wrześniu 2016 roku, Anna Pawlak-Kuliga została pierwszą Polką kierującą polskim oddziałem firmy. Z siecią związana jest od 10 lat. Od 2008 roku pełniła rolę Nawigatora Biznesu dla IKEA w Wielkiej Brytanii. Do Polski wróciła w 2012 roku, początkowo jako członek zarządu IKEA Retail, a rok później – także wiceprezes.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ