Kolekcja Haga z oferty firmy Wajnert Meble. Fot. Wajnert Meble

Kolekcja Haga z oferty firmy Wajnert Meble. Fot. Wajnert Meble

  • Autor: mg
  • 24 kwi 2017 09:37 (aktualizacja: 24 kwi 2017 11:52)

Rośnie zainteresowanie nowoczesnymi meblami RTV

Zdaniem producentów, o sukcesie komercyjnym mebli RTV decyduje przede wszystkim umiejętne połączenie walorów wizualnych z użytecznością. Analizując oferty zestawów RTV dostępnych na rynku, widać, że klienci preferują przede wszystkim zestawy o bardziej nowoczesnej stylistyce.

Ewelina Wójcik, dyrektor marketingu marki Meble Wójcik

W przypadku komód RTV klienci wybierają te, na których swobodnie umieszczą telewizor, i które posiadają sekcje otwarte, pozwalające przechowywać najróżniejsze urządzenia elektroniczne. Dodatkowym atutem tego typu mebli są komody posiadające np. szuflady i sekcje ukryte za frontami. Dzięki nim klienci mogą uporządkować swoje akcesoria elektroniczne lub kolekcję płyt i nie wystawiać ich na widok gości.

Biorąc pod uwagę dużą konkurencję i ciągle wchodzące na rynek nowe trendy, w naszej ofercie posiadamy bardzo szeroką gamę komód RTV występujących praktycznie przy każdej kolekcji. Dużym zainteresowaniem i stale utrzymującym się trendem są komody RTV w jasnych kolorach. Wynika to z faktu, że dzięki nim w bardzo prosty sposób można stworzyć piękną i spójną aranżację całego mieszkania. Do jasnych tonacji pasują wszystkie kolory, materiały i kształty.

Jasne meble to z pewnością sprawdzone, bezpieczne, a przy tym eleganckie i stylowe rozwiązanie. Choć biel jest nieśmiertelna, to – dzięki inspiracjom odnajdywanym w naturze – coraz większym zainteresowaniem cieszą się komody RTV w ciemniejszych dekorach – głównie dębowych i orzechowych. Jeśli chodzi o kształt i design mebla, nie ma tutaj reguły. Klienci mają najróżniejsze preferencje – jedni wolną klasyczną i elegancką konstrukcję mebla, inni z kolei nowoczesny i niestandardowy design. Ostatnio jednak można dostrzec coraz większe zainteresowanie właśnie nowoczesnymi projektami o nietuzinkowym kształcie i formie.

Dla klientów najważniejszy jest jednak kolor bryły i jej funkcjonalność. Z tego właśnie względu w naszej ofercie posiadamy komody RTV z jedną, dwoma, a nawet trzema sekcjami pozwalającymi na przechowywanie urządzeń elektronicznych. Dodatkowo każda komoda z naszej oferty wyposażona jest w zamykane półki i szuflady, aby z łatwością przechowywać w niej rzeczy, a w domu nie zapanował bałagan. Dużym zainteresowaniem cieszą się także komody RTV z oświetleniem konstrukcyjnym, które nie tylko ułatwia znalezienie przedmiotów, gdy w domu zapada zmrok, ale również tworzy niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu.

Aldona Czechowska, product manager w firmie Wajnert Meble

Konsumenci cenią sobie proste wzornictwo mebli RTV. Głównymi bohaterami salonu są meble wypoczynkowe – narożniki, sofy i fotele, a meble RTV powinny je jedynie uzupełniać. Niemniej oczekiwania dotyczące funkcjonalności są porównywalne z tymi, które stawiamy meblom wypoczynkowym. Wokół sprzętu RTV przecież dużo się dzieje – to tutaj znajduje się nasza ulubiona muzyka, najlepsze filmy, a w pobliżu powinno znaleźć się jeszcze miejsce na inne przedmioty uzależnione od naszych indywidualnych potrzeb. Co więcej, meble RTV powinny umożliwiać sprytne schowanie kabli, pilotów i szeregu innych dodatków, z których korzystamy podczas domowego relaksu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ