Sylwia Lasota, kierownik ds. marketingu i sprzedaży w firmie Interprint. Fot. Interprint

Sylwia Lasota, kierownik ds. marketingu i sprzedaży w firmie Interprint. Fot. Interprint

  • Autor: mg
  • 17 lis 2017 14:30 (aktualizacja: 22 lis 2017 08:47)

Rośnie zainteresowanie przemysłu meblarskiego dekorami orzechowymi

Choć dekory orzechowe ustępują popularnością wzorom dębowym i wszystko wskazuje, że nic w tej kwestii się nie zmieni, to każdy producent papierów dekoracyjnych i tak ma je w swojej ofercie. Co więcej, gdy pojawia się konieczność wyposażenie wnętrza klasycznie eleganckiego, to orzechy stają się pierwszym wyborem.

Orzech lubi towarzystwo
Sylwia Lasota, kierownik ds. marketingu i sprzedaży w firmie Interprint

Orzech jest bardzo uniwersalnym i wszechstronnym gatunkiem drewna. Może być łączony z wieloma materiałami, o różnych odcieniach i fakturach. Doskonale komponuje się z grafitem i szarością, świetnie wygląda też w towarzystwie betonu. Inni sprawdzeni towarzysze orzecha to kość słoniowa, beż i marmur. Ciekawym rozwiązaniem, np. w przypadku projektowania kuchni, może być połączenie marmurowego lub zdobionego inspirowanym marmurowym dekorem blatu z orzechowymi frontami mebli.

Dekor, który podwyższa standard
Krzysztof Bogdanowicz, design development manager firmy Impress Decor Polska

Istnieje grupa mebli, w której orzech zawsze będzie traktowany priorytetowo. To ciemne, eleganckie meble mieszkaniowe, gdzie brąz orzecha utożsamiany jest ze stylem miejskiego apartamentu. Od dawna dekory orzechowe nie kojarzą się bezpośrednio ze stylem rustykalnym bądź historycznym. Bardzo dobrze wyglądają w prostych, nowoczesnych meblach, szafach sypialnianych i zabudowach w pokojach dziennych. Dlatego każdy producent mebli ma obowiązkowo w swojej ofercie program orzechowy i praktycznie zawsze jest to kolekcja o wyższym standardzie.

Magia ciemnych wybarwień
Miłosz Matelski, design & product marketing manager w firmie Schattdecor

Schattdecor osadza swoje nowości wzornicze zawsze w konkretnym kontekście aktualnych trendów globalnych w wyposażeniu wnętrz. Od kilku edycji naszego Trendbooka widać dobrze, że orzechy plasują się lepiej we wnętrzach zdominowanych przez ciemną kolorystykę. Wnętrza w takim trendzie cechuje wysoka jakość użytych materiałów, szlachetne powierzchnie kamienia, miedzi czy mosiądzu. Ciepłe i wyciszone struktury orzecha włoskiego dobrze komponują się z czernią w różnych odsłonach – od niebieskawej aż po klasyczną, nadając wnętrzu szlachetny, ale przytulny wygląd. Czerń nie oznacza przecież braku koloru.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ