Ewelina Wójcik, dyrektor marketingu marki Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

Ewelina Wójcik, dyrektor marketingu marki Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

  • Autor: mg
  • 04 kwi 2017 09:40 (aktualizacja: 13 kwi 2017 19:15)

Rynek mebli młodzieżowych - opinie producentów

Rynek mebli przeznaczonych do aranżacji młodzieżowych pokojów systematycznie rośnie, a nastolatkowie stają się coraz ważniejszą grupą odbiorców. Nie dziwi zatem, że większość czołowych producentów wprowadza do swoich ofert również meble młodzieżowe.

Ewelina Wójcik, dyrektor marketingu marki Meble Wójcik

Każdy klient posiada indywidualne potrzeby – zwłaszcza, jeśli chodzi o najmłodszych użytkowników mebli. Trafienie w ich gusta okazuje się często nie lada wyzwaniem. Ważne jest więc, aby kolekcje i znajdujące się w nich meble były nie tylko piękne, ale również praktyczne i pozwalały dzieciom w pełni wyrażać siebie. Trend utrzymuje się na rynku od dawna i nie zapowiada się, aby coś się zmieniło w tej kwestii.

Producenci starają się na wiele sposobów trafić w gusta swoich klientów, dlatego nieustannie śledzą trendy i tworzą nowe kolekcje. Wiele systemów spośród całej oferty posiada m.in. różne warianty kolorystyczne brył, możliwość wyboru frontów czy też dokupienia poszczególnych elementów. W ten sposób klienci mają możliwość tworzenia własnych aranżacji według ich indywidualnych potrzeb.

Agnieszka Sikorska, menedżer ds. aranżacji wnętrz firmy Black Red White

Personalizacja to zabieg, który pozwala odróżnić dany mebel od setek innych, a dzięki temu urządzić niepowtarzalną i unikatową przestrzeń. Trend ten pojawił się na rynku stosunkowo niedawno, a już zyskał szerokie grono zwolenników. Możliwość zaprojektowania własnych mebli to idealne rozwiązanie dla pokoju młodzieżowego. Młodzi ludzie podążają za własnymi upodobaniami, szukają własnego stylu i podkreślają go na wiele sposobów, chociażby za pomocą urządzania własnych czterech kątów. Możliwość decydowania o ostatecznym wyglądzie mebli daje im jeszcze więcej swobody w aranżacji wnętrza. Jest to powód, dla którego meble personalizowane cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Możliwości personalizacji mebli młodzieżowych mogą różnić się od siebie w zależności od zastosowanych rozwiązań. Bardziej innowacyjne technologie pozwalają na kompleksowe podejście do tematu i projektowanie mebli tak, aby pasowały do wnętrza całego mieszkania. Specjalne aplikacje umożliwiają zabawę w projektanta, czyli wybór kolorów, uchwytów, a nawet wymiarów mebli. Producenci oferują również meble, w których możemy zmieniać jedynie wybrane elementy lub dodawać specjalnie zaprojektowane dodatki, np. naklejki.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ