Marcin Sałek, koordynator Działu Konstrukcyjnego w firmie GTV. Fot. GTV

Marcin Sałek, koordynator Działu Konstrukcyjnego w firmie GTV. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 11 gru 2018 09:37 (aktualizacja: 17 gru 2018 13:24)

Systemy do drzwi przesuwnych w rozmiarze XL - opinie producentów

Duże fronty w szafach z drzwiami przesuwnymi wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Użytkownicy zadają sobie jednak pytania o ich funkcjonalność. Dlatego producenci akcesoriów meblowych nieustannie szukają optymalnych rozwiązań.

Karolina Moroz, koordynator Działu Marketingu w firmie Sevroll-System

Szafa w rozmiarze XL jest marzeniem nie tylko każdego projektanta, ale także, a może przede wszystkim każdego użytkownika. Dzięki nieograniczonej przestrzeni można zaplanować najbardziej niezwykłe rozwiązania. Oprócz standardowych półek, można zastosować nowoczesne szuflady, np. „Sevrollbox Slim”, które świetnie zorganizują wnętrze szafy. Zostały zaprojektowane tak, aby boki były na tyle cienkie, by użytkownik miał maksymalnie dużo miejsca do wykorzystania. Warto też zastosować podświetlane drążki LED, które sprawią, że wnętrze będzie dobrze oświetlone. Duże drzwi w szafie to także możliwość zastosowania różnego rodzaju wypełnień, ciekawych, fornirowanych płyt, luster, lacobelu czy też szyb z grafiką. Systemem, który wybitnie nadaje się do takiego zastosowania, jest „Gemini 4” z linii „Pax”. W takim przypadku maksymalna wysokość zabudowy wynosi aż 3 m. Przy dużych drzwiach warto zastosować dodatkowo listwę montażową, która wzmocni ich konstrukcję.

Marcin Sałek, koordynator Działu Konstrukcyjnego w firmie GTV

Przy urządzaniu mieszkania czy domu najczęściej stawiamy na ergonomię. Konieczne więc staje się korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań. Zaliczyć można do nich użycie systemów przesuwnych montowanych we wnękach. Dzięki temu zyskamy pojemną szafę bez konieczności stawiania dodatkowych mebli. Należy jednak pamiętać o wymaganiach, jakie ze sobą niesie szafa XL we wnęce.
Przede wszystkim każdy system przesuwny musi opierać się na trzech filarach jakości – bezawaryjności, lekkości i cichej pracy. Przy wyborze odpowiedniego systemu przesuwnego powinniśmy kierować się również maksymalnym udźwigiem. Przeciętne drzwi szafy ważą ok. 30 kg, jednak w naszym katalogu posiadamy rozwiązania o udźwigu aż do 50 kg, więc klienci nie muszą się martwić o zbyt szybkie zużycie się mebla.
Kluczowa jest też łatwość montażu, ponieważ przy dużych drzwiach, które sporo ważą, konieczne jest płynne i łatwe manewrowanie nimi. Właśnie dlatego tak ważne jest wykorzystanie sprawdzonych rozwiązań oraz bezawaryjnych mechanizmów, które zapewnią nam wygodę użytkowania na lata.

Katarzyna Drabik, zastępca dyrektora marketingu w Grupie Komandor

Wysokość profilu 2,75 m w zupełności wystarczy, żeby tworzyć i projektować naprawdę ciekawe i niepowtarzalne szafy. Niemniej jednak bardzo popularne w aranżacji wnętrz są drzwi szerokie ok. 1,2-1,5 m, które ciekawie prezentują się w przestrzeniach minimalistycznych, nowoczesnych czy industrialnych wnętrz. Szafa z takimi drzwiami wprowadza do wnętrza ład i harmonię. W zależności od wizji projektanta może doskonale wtopić się w tło pomieszczenia albo stać się elementem dekoracyjnym. Wszystko zależy jeszcze od tego, z czego będą wykonane drzwi szafy czy zabudowy. Proste rozwiązania, duże płaszczyzny bez zbędnych podziałów, które prezentują piękno wypełnienia, to duży atut drzwi przesuwnych w rozmiarze XL. Czystość i prostota bryły szafy tylko na tym zyska, tak samo jak pomieszczenie, w którym będzie stała. Duża szafa to także możliwość ciekawej aranżacji jej wnętrza i sposób na ograniczenie innych mebli w pomieszczeniu. Przestronne wnętrze, ukryte za przesuwnymi drzwiami, pomieści wiele stref o różnej funkcjonalności – przechowywania, kina domowego czy regału na książki. Architekci i projektanci szukają takich rozwiązań i mebli, które nie zaburzają harmonii wnętrza, ale podkreślają jego charakter.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ