Anita Łopatka, Peka

Anita Łopatka, Peka

  • Autor: bm
  • 25 lip 2016 12:34 (aktualizacja: 27 lip 2016 10:10)

Szafki cargo coraz bardziej popularne

Jaka powinna być nowoczesna kuchnia? O tym, jakie akcesoria meblowe są najczęściej poszukiwane na rynku, a także o tym, jak na przestrzeni lat zmienia się podejście klientów do aranżacji kuchni mówi Anita Łopatka z firmy Peka – marki, która w tym roku obchodzi 20-lecie swojego funkcjonowania na rynku.

Anita Łopatka:

„Nowoczesna kuchnia jest przede wszystkim wygodna, komfortowa i ergonomiczna. Taka, w której wszystkie czynności wykonujemy bez trudu, w której nie musimy zbyt dużo sprzątać, bo wszystko ma swoje miejsce i „porządek robi się sam”. Zamontowanie w meblach kuchennych kilku nowoczesnych systemów sprawi, że szafki pomieszczą jeszcze więcej niż dotąd, natomiast ich zawartość będzie zawsze pod ręką, gotowa do użycia. Wysokie szafy mogą stać się wygodną spiżarnią, pełną suchych produktów, stojących na półkach z antypoślizgowym dnem. W momencie otwarcia drzwiczek takiej spiżarni, półki wyjeżdżają do przodu z wyjątkową lekkością. Taką funkcjonalność dają coraz popularniejsze szafki typu cargo. Co ważne, można je stosować zarówno w przypadku wysokich szaf, jak i niewielkich podblatowych szafek.”

(...)  Zaobserwowałam dwie grupy klientów. Jedni „kupują oczami”, wybierają ładne fronty i skupiają się przede wszystkim na atrakcyjnym wyglądzie kuchni. Dla drugiej grupy odbiorców najbardziej liczy się funkcjonalne wnętrze i jego ergonomiczne wyposażenie. Zależy im na tym, aby kuchnia była przystosowana do ich indywidualnych potrzeb w taki sposób, żeby praca w niej była przyjemnością. Ta grupa ludzi doskonale rozumie zalety naszych produktów i jest nimi żywo zainteresowana. Jednak dopiero połączenie oczekiwań jednych i drugich klientów daje kompletną kuchnię. Zauważyłam też, że coraz więcej konsumentów korzysta z pomocy projektantów przy aranżacji wnętrz. Specjalnie z myślą o nich otworzyliśmy trzy salony pokazowe: w Warszawie, Gdyni i Swarzędzu. Architekci mogą tutaj zaprosić klientów i na żywo pokazać im szereg zastosowań najnowocześniejszych systemów do różnych mebli. We wszystkich showroomach organizujemy także cykliczne spotkania dla architektów i projektantów. „

Źródło: OKK Design

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ