Wiktoria Lenart

Wiktoria Lenart

  • Autor: Redakcja
  • 25 sty 2018 09:58

Wiktoria Lenart weźmie udział w Forum Branży Meblowej 2018

Od 2013 prowadzi Studio Lenart, gdzie projektuje dla przemysłu ciężkiego, jak i produktowego. Jej głównym obszarem zainteresowań projektowych jest ergonomia i przestrzeń pracy człowieka, narzędzia oraz projektowanie mebli. Wiktoria Lenart weźmie udział w dyskusji podczas Forum Branży Meblowej 15 lutego 2018.

Jakie błędy najczęściej popełniają producenci we współpracy z designerami? Jak uniknąć nieporozumień? Mówi o tym Wiktoria Lenart, jedna z najzdolniejszych projektantek młodego pokolenia, prelegentka zbliżającego się Forum Branży Meblowej, wydarzenia towarzyszącego 4 Design Days 2018.

Wiktoria Lenart: Projektowanie jest procesem złożonym i metodycznym, nie polega jedynie na samej kreatywności. Idealny stan mamy wówczas, kiedy kreatywność i swoboda twórcza występują razem z myśleniem ścisłym, analitycznym, systemowym. Moim zdaniem etat, który rozumiem jako stałe godziny pracy, powiedzmy 8-16, zabija kreatywność, a rodzi rutynę. Skutkuje to często rozwiązaniami poprawnymi, dzięki dogłębnej znajomości pola, w którym projektant się obraca, ale nie wnoszącymi nic wartościowego. Traci na tym i projektant, i producent. Owocny model współpracy, moim zdaniem, to szeroko rozumiany freelance, ale oparty na stałości. Ryczałt lub formy cyklicznego doradztwa projektowego (design consulting) czy stała opieka nad marką (art directoring) są złotym środkiem, pozwalają bowiem na dogłębne poznanie potrzeb i możliwości klienta, jednocześnie zostawiając miejsce na swobodne zarządzanie czasem i zasobami projektanta.

Czytaj więcej o FORUM BRANŻY MEBLOWEJ

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ