Fot. Mebin

Fot. Mebin

  • Autor: ut
  • 13 sty 2020 13:19 (aktualizacja: 13 sty 2020 13:57)

Barek - wielofunkcyjny mebel do salonu

Dobrze sprawdza się w salonie, kuchni, jadalni, jak również na granicy tych stref w pokoju dziennym. Wtapia się w aranżację albo wręcz przeciwnie – wyróżnia się w niej. Najciekawsze modele są atrakcyjne i praktyczne zarazem – potrafią łączyć kilka funkcji: barku, miniwiniarni, witryny, biblioteczki.

Szafka z barkiem z linii Santorini o ciepłej barwie orzecha amerykańskiego nawiązuje stylistycznie do najlepszych dzieł sztuki użytkowej polskiego modernizmu. Charakterystycznie wyprofilowane fronty, skośne nóżki sprawiają, że meble z tej serii doskonale wpisują się w aranżacje z posmakiem vintage i loftowym. Szafka może stanowić samodzielną bryłę w salonie. Najlepiej prezentuje się jednak w otoczeniu innych mebli z kolekcji – witryn, szafki RTV, stołu i stolika kawowego. Ładnie wygląda w zestawieniu z modnymi szarościami i bielą.

Bardzo wyrazistym stylem odznacza się szafka z barkiem z kolekcji PiK. Gdy jesteśmy zdecydowani na urządzenie salonu industrialnie, ten właśnie mebel ów modny nurt świetnie nam wprowadzi. To prosta bryła posadowiona na metalowym stelażu, który na drzwiczkach przechodzi w uchwyty. W zależności od tego, czy lubimy ciemną czy też jasną kolorystykę, możemy zdecydować się na kojarzącą się z surowym drewnem barwę dębu naturalnego lager czy głęboką, kasztanową tonację. Barek PiK doskonale wpisze się zarówno w typowo industrialną kompozycję z cegłą, betonem, metalem, jak i w nieco łagodniejszą wersję – soft-loft.

Barki obrotowe z serii Riva mogą być proste lub narożne. Ciekawy efekt – głębi – dają umieszczone w nich lustra. Barek prosty posiada na dole półki z pełnymi drzwiczkami. Bryły z tej linii mają piękną barwę dębu burgundzkiego – stworzą harmonijną całość zarówno z aranżacją klasyczną, jak i nowoczesną.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ