Black Nayara. Fot. Interstone

Black Nayara. Fot. Interstone

  • Autor: bm
  • 27 kwi 2018 13:56 (aktualizacja: 27 kwi 2018 14:21)

Czarny granit - materiał do zadań specjalnych

Czarne powierzchnie w kuchni wydają się być trudne w utrzymaniu. Warto wybrać taki materiał, który będzie odporny zarówno na zarysowania, jak i na zmiany temperatur.

Dostawca: Interstone

Black Nayara z oferty firmy Interstone to czarny granit, który jest odporny na zarysowania, zniszczenia, a także zmiany temperatur. To właśnie dlatego doskonale sprawdzi się w tak wymagającym pomieszczeniu jak kuchnia – jako blat, wyspa kuchenna, wykończenie ściany, zlew czy podłoga. Oprócz swojej wyjątkowej odporności, jest łatwy w utrzymaniu czystości. Odpowiednio dobrane środki do pielęgnacji zagwarantują, że na jego powierzchni nie będą powstawały zarysowania, odbarwienia czy plamy. Granit wystarczy odpowiednio zaimpregnować, a do codziennej pielęgnacji używać delikatnych produktów czyszczących.

Black Nayara to granit wydobywany w Brazylii. Jest to jeden z najtwardszych rodzajów kamienia. Za jego wyjątkowe właściwości odpowiada proces krystalizacji, który odbywa się pod bardzo wysokim ciśnieniem. Granit składa się z różnorodnych minerałów, m.in. kwarcu, skalenia, plagioklazu i biotytu. Dzięki swoim właściwościom z powodzeniem może być wykorzystywany jako materiał nie tylko do kuchni, lecz także do łazienki, na kominki, parapety, schody, tarasy, ściany czy elewacje. Występuje w wersji polerowanej, szczotkowanej, jak również płomieniowanej. Kamień ten dostępny jest w ofercie wiodącego dystrybutora kamienia naturalnego w Polsce – firmy Interstone.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ