Fot. V33

Fot. V33

  • Autor: ut
  • 19 lut 2020 10:00 (aktualizacja: 19 lut 2020 10:35)

Drewno w aranżacji łazienek

Olej do łazienek V33 perfekcyjnie zabezpiecza drewno przed niekorzystnymi skutkami działania wody i wilgoci.

Dzięki unikalnym właściwościom oleju tungowego, będącego podstawowym składnikiem produktu, naturalna struktura i kolorystyka drewna zostają pięknie ożywione i zaakcentowane, a powstającą powłokę cechuje wyjątkowa wytrzymałość na plamy i zarysowania. Olej do łazienek V33 okaże się niezastąpiony w pielęgnacji każdego drewnianego elementu – od dodatków takich jak ramy luster, czy rustykalne półki po całą meblową zabudowę, panele ścienne i podłogi. Zabezpieczenie przed przebarwieniami i brak efektu śliskości parkietu to nieocenione właściwości produktu – szczególnie w przypadku impregnacji drewnianych posadzek. Co więcej, Olej do łazienek V33 ma szerokie zastosowanie i nadaje się do pielęgnacji wszystkich egzotycznych gatunków drewna.

Kluczowym aspektem dla aplikacji produktu jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Drewno powinno być surowe, czyste i suche. Lekkie przeszlifowanie drobnoziarnistym papierem ściernym i odpylenie jest wymagane w przypadku stanu surowego lub wcześniejszego olejowania. Jeśli powierzchnia była pokryta warstwą lakieru lub wosku – musimy te powłoki usunąć. Lakier cyklinujemy i odpylamy, wosku pozbywamy się za pomocą specjalistycznych środków. Jeśli zachodzi taka konieczność, myjemy lub odtłuszczamy powierzchnię i zostawiamy do wyschnięcia na 24 godziny.

Do nakładania oleju używamy płaskiego pędzla, mając na uwadze, żeby pierwsza warstwa obficie nasączyła drewno. Po 30 minutach usuwamy nadmiar produktu suchą, bawełnianą szmatką, aż do momentu uzyskania jednolitej, matowej powierzchni. Tak zabezpieczony surowiec pozostawiamy do wyschnięcia na 12 godzin przed nałożeniem drugiej warstwy, z którą... postępujemy tak samo – nanosimy, usuwamy nadmiar po upływie 30 minut i czekamy 24 godziny, aż olej wyschnie. Idealne warunki nakładania to temperatury z zakresu 12°C-25°C, przy czym powinniśmy zadbać, żeby pomieszczenie nie było wilgotne ani zbyt nasłonecznione. Mokre i nagrzane drewno ma zmniejszoną chłonność i może mieć to wpływ na końcowy efekt.

Rada eksperta V33: Przed przystąpieniem do prac i w ich trakcie pamiętajmy, żeby dokładnie wymieszać produkt w celu uzyskania jednorodnej konsystencji, a zaraz po zakończeniu nanoszenia oleju umyć narzędzia letnią wodą z mydłem. Każdorazowo po aplikacji skontrolujmy też, czy na powierzchni drewna nie pozostały żadne włókna tkanin. Po stwardnieniu ochronnej powłoki oleju ich usunięcie może stanowić problem.
Po właściwym zaimpregnowaniu już nic nie stoi na przeszkodzie, żeby cieszyć się drewnem w łazience. Czas zatem wprowadzić ten piękny materiał na salony... kąpielowe!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ