BoConcept KERN Innovation

BoConcept KERN Innovation

  • Autor: ut
  • 08 sty 2020 10:33

Duński design w przestrzeni biurowej

W siedzibie firmy KERN Innovations w Monachium rodzą się twórcze wizje z pogranicza architektury, technologii i designu. Ich powstawaniu sprzyja przemyślana aranżacja przestrzeni biura.

Zapytany o to, czym zajmuje się KERN Innovations jej założyciel – Markos Kern, najchętniej używa określenia „multidyscyplinarne laboratorium kreatywne”. Tę ideę dobrze odzwierciedla biuro firmy. Od progu widać tu wyraźną dominację industrialnej stylistyki. Niestandardowa wysokość pomieszczeń, przemysłowa posadzka epoksydowa przypominająca lastryko, czarne stalowe konstrukcje, a także inne elementy przemysłowej tradycji zostały twórczo potraktowane przez projektantów do stworzenia przestrzeni przyjaznej do pracy, a zarazem pobudzającej kreatywność zespołu.

Szczególną uwagę zwraca sala konferencyjna, w której aż iskrzy od pomysłów. Wszystko za sprawą odrestaurowanego wyposażenia stacji transformatorowej z początku XX wieku. Dawne oryginalne urządzenia miernicze, tablice kontrolne i pulpity sterownicze znalazły dziś swoje miejsce w biurze nowoczesnej firmy śmiało patrzącej w przyszłość. W tak zaaranżowanej przestrzeni doskonale odnalazł się także duński design spod znaku BoConcept.

Wystrój monachijskiej siedziby KERN Innovations to doskonały przykład udanego mariażu starego z nowym. Jako ogniwo, spajające w harmonijną całość klasyczny industrializm z innowacyjnym podejściem firmy, projektanci wykorzystali meble BoConcept – proste w formie, wygodne i funkcjonalne, a przy tym wyróżniające się ponadczasową, wysmakowaną elegancją.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ