Austyczne panele wolnostojące Selva firmy Bejot. Fot. Bejot

Austyczne panele wolnostojące Selva firmy Bejot. Fot. Bejot

  • Autor: mg
  • 10 marz 2017 09:23 (aktualizacja: 10 marz 2017 10:39)

Ekrany akustyczne do biur

Ekrany wolnostojące "Selva" stosuje się do izolacji przed niepożądanymi dźwiękami. Działają one podobnie jak ekrany drogowe, które ograniczają emisję hałasu i chronią przed bezpośrednią falą akustyczną ze źródła dźwięku.

Producent: Bejot

Ekrany wolnostojące "Selva" świetnie sprawdzają się pomiędzy stanowiskami pracy, a także do izolowania dźwięków wytwarzanych przez głośne sprzęty biurowe.

Specjalistyczne testy laboratoryjne dowodzą skuteczności ekranów "Selva", które pozwalają na znaczną redukcję hałasu (średnio o 8 dB), co ludzkie ucho odczuwa jako spadek hałasu blisko o połowę.
Pozytywne efekty testów zostały potwierdzone wynikami badań skuteczności akustycznej dla ekranów biurowych zgodnie z normą PN ISO 10053:2001, przeprowadzonych przez Laboratorium Akustyki Technicznej w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki AGH w Krakowie.

Dzięki zastosowaniu dodatkowo specjalnie wyselekcjonowanych struktur włóknistych ekrany wolnostojące nie tylko izolują dźwięk, ale także go pochłaniają, wpływając pozytywnie na parametry akustyczne wnętrza, np. zmniejszą nieprzyjemne odbicie dźwięku we wnętrzu.

Ekrany akustyczne można stosować jako pojedyncze elementy lub tworzyć z nich dowolne ustawienia. System ekranów jest prosty w układaniu i może być w każdej chwili szybko przekonfigurowany w zależności od potrzeb. Zapewnia to łatwe i szybkie aranżowanie przestrzeni biur, sal konferencyjnych, bibliotek, szkół i innych przestrzeni publicznych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ