Stoliki Logan marki Paged Meble

Stoliki Logan marki Paged Meble

  • 19 lut 2020 11:05 (aktualizacja: 19 lut 2020 11:57)

Eleganckie meble do małego salonu

Zaaranżowanie niewielkiego salonu powinno łączyć maksymalne wykorzystanie przestrzeni ze stworzeniem przytulnego i przyjemnego nastroju. Dlatego tak ważne jest, by z jednej strony ograniczyć liczbę mebli i sprzętów do niezbędnego minimum, a z drugiej strony zapewnić sobie wystarczająco dużo przestrzeni do przechowywania i wypoczynku.

Pokój dzienny jest najbardziej reprezentacyjną częścią domu, dlatego też istotne okażą się także elementy dekoracyjne, które sprawią, że przebywanie w salonie będzie jeszcze bardziej przyjemnie.

#1 Funkcjonalność „od wejścia”

Zacznijmy od początku, czyli od wejścia. Jeżeli jesteśmy na etapie prac wykończeniowych, bardzo dobrym pomysłem okaże się zrezygnowanie z tradycyjnych drzwi, a zdecydowanie się na montaż drzwi przesuwnych. W ten sposób ustawienie pozostałych mebli i sprzętów w pobliżu framug nie będzie oznaczało utrudnień w otwieraniu drzwi, a w konsekwencji w dotarciu do salonu. Oczywiście jest to rozwiązanie, które możemy wdrożyć w dowolnej chwili – jednak w przypadku już urządzonego mieszkania będzie to związane z pracami remontowymi i dość angażującymi zmianami we wnętrzu.

#2 Przestrzeń do przechowywania

Przedmioty, które przechowujemy w salonie pomagają „zbudować” w nim przytulną atmosferę. Książki, kolekcje płyt winylowych, pamiątki z dalekich podróży, ceramika – to właśnie ich obecność w pomieszczeniu wprawia nas w dobre samopoczucie i sprawia, że czerpiemy więcej przyjemności w przebywaniu w nim. Dlatego też (jeżeli tylko nie jesteśmy zwolennikami surowego minimalizmu) nie powinniśmy z nich rezygnować, a jedynie pomysłowo rozplanować ich przechowywanie. Ze względu na to, że nie są to przedmioty, których potrzebujemy codziennie, bardzo dobrym sposobem okażą się półki zamontowane wysoko na ścianie, niemal pod samym sufitem. Dzięki temu uda nam się oszczędzić miejsce i zyskać przestrzeń do przechowywania przedmiotów, których potrzebujemy w zasięgu ręki.

#3 „Sprytne” stoliki kawowe

Najważniejsze meble w salonie to te, które umożliwiają nam komfortowy odpoczynek. Sofy, kanapy, narożniki, fotele – wybór konkretnych z nich zależy oczywiście od naszych indywidualnych potrzeb oraz zwyczajów. Jeżeli nie gościmy zbyt często rodziny i przyjaciół, nie ma potrzeby, aby w salonie umieszczać imponujących rozmiarów meble – z kolei ważne jest, by te, które pojawią się w naszym pokoju dziennym posiadały funkcję spania. Innymi meblami, które pozwolą nam zaoszczędzić miejsce w salonie mogą być odpowiednio dobrane stoliki kawowe: - Tak naprawdę nie jest ważne to, jak mały stolik wybierzemy, ale jakie możliwości ustawienia uda nam się uzyskać przez wybór konkretnego mebla. Przeważnie nie potrzebujemy dużego blatu na co dzień, ale wtedy, kiedy odwiedzają nas przyjaciele i rodzina. Dlatego warto zrezygnować z dużej ławy w małym salonie. Za to bardzo dobrym i „sprytnym” rozwiązaniem okaże się wybór nie jednego, a dwóch filigranowych stolików o zróżnicowanej wysokości. Dzięki temu możliwe będzie schowanie jednego stolika pod drugi – bez potrzeby generowania miejsca do przechowywania dodatkowego mebla – podpowiada Jan Czerniawski, ekspert marki Paged Meble.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ