Siedzisko Mickey firmy Profim. Projekt: Markus Berenwinkel (ITO Design). Fot. Profim

Siedzisko Mickey firmy Profim. Projekt: Markus Berenwinkel (ITO Design). Fot. Profim

  • Autor: mg
  • 24 lis 2016 10:49 (aktualizacja: 24 lis 2016 11:43)

Ergonomiczne i elastyczne siedzisko

Wygoda, oryginalność i ergonomia to cechy siedziska "Mickey", które dla firmy Profim zaprojektował Markus Berenwinkel z ITO Design. Producent z Turka już wcześniej współpracował z niemiecką pracownią, czego efektem były między innymi kolekcje "Xenon", "LightUp" czy "Wyspa".


Producent: Profim

"Mickey" spełnia wymogi nowoczesnych miejsc pracy, zgodnych z koncepcją Activity Based Workplace. Pomaga w stworzeniu kreatywnej, niekonwencjonalnej przestrzeni dzięki swojej nieoczywistej formie – nieco żartobliwej i z „przymrużeniem oka”. To mebel, a jednocześnie gadżet ożywiający monotonię biura – także dzięki możliwości zastosowania różnych kolorów tapicerek i bazy.

Siedzisko jest mobilne i wielofunkcyjne. Po pierwsze: mebel ten jest obrotowy i odchyla się na boki, posiada też możliwość regulowania wysokości – od niskiej pufki, poprzez siedzisko do biurka, aż po podparcie podczas pracy na stojąco – w zależności, czy chcemy zorganizować szybką, kilkuosobową naradę, czy usiąść z kimś na chwilę przy biurku. Po drugie: łatwo je przenosić, przestawiać w biurze dzięki specjalnemu uchwytowi, który jednocześnie aktywuje funkcję regulacji wysokości stołka.

Warto podkreślić ergonomiczny aspekt tego siedziska, które może posłużyć do aktywnej pracy przy biurku – zarówno na siedząco, jak i stojąco. Odchylając się do 10 stopni na boki, "Mickey" podąża za pozycją użytkownika. Takie zmiany pozycji podczas pracy wspierają aktywnie nasz kręgosłup.

Produkt dostępny będzie w sprzedaży w drugiej połowie 2017 roku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ