Kolekcja do jadalni Corino. Fot. Mebin

Kolekcja do jadalni Corino. Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 23 kwi 2019 15:42

Ergonomiczne krzesła do salonu i jadalni

Wybierając meble do siedzenia, klienci zwracają szczególną uwagę na komfort użytkowania, stabilność i atrakcyjny wygląd. Ważne przy tym jest, aby wysokość siedzisk była odpowiednio dobrana do wysokości blatu.

Kto lubi wysmakowane odniesienia do przeszłości, powinien skupić się na kolekcji Wiktoria (Mebin). Nawiązania do dawnych dworków, szlachetne materiały, finezyjne wygięcia – to wyróżniki tych mebli. Stylowe są również oczywiście krzesła z tej serii – wykonane z litego drewna bukowego, o ciemnym wybarwieniu wenge patyna. Uwagę zwracają przednie nóżki, delikatnie wygięte w wydłużoną literę S, a także wysokie, wyściełane połyskującą tkaniną obiciową oparcia i wygodne siedziska z tego samego materiału.

Osoby, które gustują w klasyce, ale w wydaniu nieco bardziej nowoczesnym, powinny zainteresować się linią Korso o wybarwieniu orzech burgund z charakterystycznymi wstawkami ze stali szczotkowanej, betonu, rdzy, czerni. Do serii tej dopasowano tapicerowane krzesła Roma II i III w kolorze dębu bielonego classic, z podłokietnikami lub wersji bez nich.

Krzesła Sempre mają bukowy stelaż o barwach rustikal i brąz antyczny, a także tapicerowane siedziska oraz oparcia. Proste w wyrazie, wpiszą się zarówno w tradycyjny wystrój, jak i w odważną aranżację nawet z motywami loftowymi. Do wyboru są modele z pełnym oparciem, a także w nieco lżejszej wizualnie formie – z trzema poziomymi szczeblami.

Równie uniwersalne są krzesła Corino. Tylne nogi i oparcia zostały wykonane z jednego kawałka jasnego drewna dębowego, z którym ciekawie kontrastuje ciemna tkanina obiciowa. Komplet krzeseł komponuje się ze zgrabnym stołem o dokładanym wsadzie, a także z komodą i szafką-barkiem o błyszczących powierzchniach frontów ze szkła Lacobel. Bardziej tradycyjna wersja krzesła Corino posiada oparcie częściowo tapicerowane jasną, dekoracyjną tkaniną. Dostępne są również modele o orzechowej barwie drewna.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ