Fot. mat. prasowe

Fot. mat. prasowe

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 30 lis 2021 18:29

Jak zaprojektować nowoczesne biuro?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i oczywista, ale posiadając praktyczną wiedzę zawartą w tym artykule, możecie poradzić sobie z tym zadaniem zupełnie sami. Aby was nieco zainspirować, zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze porady, które pomogą wam zaaranżować piękny i komfortowy kącik do pracy w domu.

Nie macie pomysłu, jak zaprojektować nowoczesne biuro? Skorzystajcie z przygotowanych przez nas wskazówek i rozwiązań.

Zacznij od wydzielenia przestrzeni – wygodne biuro potrzebuje stałego miejsca

Nowoczesne biuro jest wizualnie lekkie i przestronne, dlatego w planach dotyczących jego aranżacji, w pierwszej kolejności, powinniście uwzględnić konieczność wydzielenia osobnego wnętrza lub choćby kącika z części większego pomieszczenia. Najlepiej, aby był to pokój niezależny od innych i zamykany, oddalony od strefy dziennej, do której mają dostęp wszyscy domownicy i w której toczy się codzienne życie.

Jeśli jednak ze względu na mały metraż domu lub mieszkania nie macie takiej możliwości to niewielka część powierzchni salonu, biblioteczki czy sypialni nada się do takich celów idealnie.
Pamiętajcie natomiast, aby biuro obowiązkowo umieścić w miejscu posiadającym dostęp do naturalnego światła. To bardzo ważne w sytuacji, kiedy pracujecie zdalnie i kącik do pracy jest użytkowany każdego dnia.

Na początkowym etapie planowania wystroju ustalcie, ile potrzebujecie miejsca na meble oraz wszystkie pozostałe rzeczy, z których będziecie aktywnie korzystać. Zastanówcie się też, jakiego konkretnie wyposażenia potrzebujecie – dzięki temu unikniecie nie tylko nieprzemyślanych wydatków, ale też mało komfortowej ciasnoty i efektu przytłoczenia.

Dopasuj odpowiednie wzory, kolory i materiały – to one stworzą bazę wystroju wnętrza

Bardzo ważny podczas projektowania nowoczesnego biura jest dobór materiałów wykończeniowych na podłogi, wzorów, faktur i kolorów ścian, które wspólnie tworzą bazę wystroju wnętrza. Wszystkie z nich powinny dobrze ze sobą współpracować i współgrać. W przeciwnym razie domowe biuro może mieć mocno eklektyczną i z pozoru nieprzemyślaną estetykę, a chyba nie o to wam ostatecznie chodzi, prawda?

Urządzając domowe biuro w osobnym pokoju, będziecie mieli wolną rękę w takich kwestiach, dlatego warto z tej możliwości skorzystać. Kącik do pracy zlokalizowany w salonie czy sypialni już tak dużej dowolności z oczywistych względów wam nie da.

Wybierz biurko i ergonomiczne krzesło, które spełnią twoje oczekiwania

Kolejnym krokiem na drodze do nowoczesnego biura jest wybór ergonomicznego krzesła i funkcjonalnego biurka. To coś, czego nie warto zostawiać na później i bagatelizować, bo to właśnie te dwa meble w największym stopniu będą odpowiadać za wasz komfort. Wielkość biurka dopasujcie do charakteru pracy.

Może to być zarówno model o minimalistycznym designie, jak i ten posiadający dodatkową nadstawkę, szafki i wysuwane szuflady. Wśród propozycji producentów znajdziecie nie tylko biurka o klasycznych formach, ale też te narożne, o większej powierzchni blatów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ