Kolekcja Afrodyta. Fot. Mebin

Kolekcja Afrodyta. Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 31 sie 2018 12:07

Klasyka w jadalni i sypialni

Meble w klasycznym stylu najlepiej wyglądają w przestronnych wnętrzach konsekwentnie urządzonych z zachowaniem reguł klasycznej, tradycyjnej elegancji.

Producent: Mebin

Twórcy tej wyjątkowej kolekcji mebli do salonu, jadalni i sypialni nieprzypadkowo nadali jej nazwę greckiej bogini Afrodyty. Poszczególne bryły zdają się bowiem być kwintesencją klasycznego piękna i harmonii, a ich wzornictwo nawiązuje wprawdzie nie do starożytności, ale do tego co w odniesieniu do sztuki meblarskiej nazywamy antykiem. Afrodytę wyróżniają łagodne krzywizny i zaokrąglone fronty boczne komód, szaf i witryn, nadające meblom niepowtarzalny styl.

Sypialnia urządzona elementami zestawu pozwala na nocny wypoczynek w atmosferze komfortu i luksusu. Obszerne, stabilne łoże z wygodnym materacem ozdobiono delikatnymi frezami i wyposażono w budujący nastrój podświetlany zagłówek. Na nocną lampkę, aktualnie czytaną książkę, okulary, budzik oraz inne potrzebne gadżety wykorzystamy stylową szafkę z giętymi, pełnymi drzwiami. Oryginalna szafa, mimo niewielkich rozmiarów, zawiera aż dziesięć półek, szufladę i miejsce na dłuższą odzież.

Obszerny salon połączony z jadalnią, wyposażony elementami kolekcji, przywodzi na myśl sielską, bezpieczną atmosferę dawnego dworku, ostoi rodziny, która licznie gromadziła się przy stole. Największy stół z linii Afrodyta po rozłożeniu ma aż cztery metry długości. Jego łagodnie zaokrąglony blat i delikatnie wygięte nogi harmonizują z utrzymanymi w tej samej stylistyce tapicerowanymi krzesłami z litego drewna z misternie rzeźbionym oparciem. Na towarzyskie pogawędki przy kawie w mniejszym gronie gości lub domowników przyda się uroczy stolik z okrągłym blatem. Wieloelementowe serwisy obiadowe i kawowe pomieści pojemna serwantka – wytworny mebel, który po latach zapomnienia powraca do salonów i jadalni.

Meble Afrodyta dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: czereśnia patyna, rustikal patyna oraz biały ze złotą patyną. Pokryto je ekologicznymi lakierami wodnymi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ