Fot. Zajc Kuchnie

Fot. Zajc Kuchnie

  • Autor: Redakcja
  • 30 kwi 2018 13:04

Kompaktowa kuchnia w ciemnych kolorach

Niewielki, kompaktowy zestaw mebli marki Zajc intryguje oryginalnym kolorem frontów. Zaletą tej zabudowy jest ergonomiczne rozplanowanie wszystkich elementów.

Nowoczesne wzornictwo kuchni i jej nietypowa kolorystyka świetnie wpisują się we wnętrza stuletniej warszawskiej kamienicy. Na frontach mebli zastosowany został matowy lakier w kolorze granatowo-antracytowym. Blaty oraz element na ścianie wykonane są z kamienia spiekowego Lapitec o wzorze Dune. Jego pofalowana powierzchnia przypomina łupek i daje efekt odblasku światła. Tekstura materiału przełamuje gładką powierzchnię frontów, a jednocześnie nawiązuje do nich ciemną kolorystyką. Trzeci rodzaj wykończenia pojawia się w szufladzie, gdzie zamontowany został wykonany ręcznie ze sklejki organizer na sztućce i przybory kuchenne. Wszystkie trzy szuflady wyposażone są w oświetlenie ledowe; zamontowane jest również pod wiszącymi szafkami.

Niewielka kuchnia w ciemnych kolorach nie jest dla wielu osób oczywistym wyborem. W przypadku tej realizacji za takim rozwiązaniem stanęła duża ilość światła wpadającego przez okno, otwarty charakter pomieszczenia i sufit o niemal trzyipółmetrowej wysokości.

W zależności od światła kuchnia zmienia nieco kolor. W ciągu dnia jest bardzie granatowa, wieczorem staje się antracytowa i niemal niewidoczna.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ