Krzesła obrotowe z kolekcji LightUp firmy Profim. Projekt: Christopher Schmidt (ITO Design). Fot. Profim

Krzesła obrotowe z kolekcji LightUp firmy Profim. Projekt: Christopher Schmidt (ITO Design). Fot. Profim

  • Autor: mg
  • 02 gru 2016 11:51 (aktualizacja: 02 gru 2016 12:03)

Krzesła obrotowe w nowej odsłonie

"LightUp" to obrotowe krzesło biurowe, spełniające wymogi jakości, ergonomii i ekonomii. Kolekcja jest dziełem designerów z pracowni ITO Design, którzy dla Profim zaprojektowali już wcześniej m.in. takie linie produktowe, jak "Xenon", "Xenon Net" czy "Wyspa". Nowa odsłona kolekcji zaskakuje przede wszystkim zasadniczą zmianą kolorystyki.

Producent: Profim

"LightUp" jest krzesłem ergonomicznym – zastosowano w nim szereg zaawansowanych regulacji oraz intuicyjny mechanizm synchroniczny, ułatwiający indywidualne dopasowanie krzesła do sylwetki i wagi użytkownika. Mechanizm synchro umożliwia dynamiczne siedzenie oraz komfort – nawet podczas długich godzin pracy. Z kolei podparcie lędźwiowe posiada funkcję regulacji zarówno wysokości, jak i głębokości siedzenia.

Dotychczasową „biurową”, tradycyjną czerń plastikowych elementów zastąpiła jasna szarość. Zabieg ten pozwolił na nadanie krzesłom nowego, łagodniejszego charakteru. To odpowiedź na chętnie stosowany przez architektów wnętrz biurowych trend polegający na ocieplaniu i „udomowieniu” biur poprzez tworzenie bardziej swobodnej i kreatywnej przestrzeni do pracy. Patrząc na to z drugiej strony, dzięki coraz większej powszechności pracy mobilnej, wykonujemy ją w małych, domowych biurach, do których także potrzebujemy odpowiednich mebli.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ