Fot. Rastelli Beluga

Fot. Rastelli Beluga

  • Autor: ut
  • 18 marz 2020 10:10 (aktualizacja: 19 marz 2020 16:44)

Kultowa kuchnia w nowej odsłonie

Beluga, zaprojektowana przez Ferruccio Laviani, jest jedną z najbardziej znanych kuchni Rastelli. Charakteryzuje się rygorystyczną geometrią, zdolną do modulowania i nadawania rytmu przestrzeni. Buduje również elegancką równowagę między odcieniami metalu i drewna.

Przykładem tego jest kompozycja w popiele Hielo, która zawiera serię zawieszonych na ścianie elementów. W odróżnieniu od wersji wyspowej, w tym przypadku kuchnia rozwija się jako jednostka ścienna: seria modułów pozwala obrysować obszar gotowania, obszar mycia i obszar roboczy, w zależności od potrzeb; przy takiej samej swobodzie projektowania można projektować półki, systemy półkowe i otwarte jednostki wykonane z lekkiej konstrukcji metalowej.

Metal staje się głównym elementem kuchni Beluga: to materiał, który określa zasadniczą geometrię kuchni. Tworzy też wyrafinowane połączenie z drewnem drzwiczek szafek kuchennych. Ponadto perforowany arkusz nadaje kompozycji siłę i lekkość, tworząc ciekawą grę świateł i cieni.

Kuchnia jest także funkcjonalna. Wyposażona w duże szuflady, zapewnia wysokie szafki do przechowywania zapasów i sprzętu AGD. Silny efekt wizualny, solidna geometria i staranny dobór materiałów po raz kolejny pokazują, że Rastelli przywiązuje dużą wagę do wartości designu Made in Italy - również dzięki współpracy z takimi projektantami jak Ferruccio Laviani.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ