Barek narożny obrotowy i stojak na wino z kolekcji Corino. Fot. Mebin

Barek narożny obrotowy i stojak na wino z kolekcji Corino. Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 28 cze 2019 10:48

Meble do przechowywania wina

Obrotowe barki, specjalne stojaki, szafki na kółkach – warto zwrócić uwagę na ofertę mebli do przechowywania wina i innych trunków.

Producent: Mebin

Jeśli wino ma być przechowywane w jadalni czy w salonie, dobrym wyborem będzie prosty obrotowy barek Corino w kolorze dębu naturalnego. Natomiast do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym znakomitą propozycją będą modele ciemniejsze – z serii Wiktoria lub Riva.

W ofercie mebli Mebin znajdziemy też funkcjonalne, optymalnie wykorzystujące przestrzeń modele narożne, o dużej pojemności. Ich obrotowe półki pozwolą na wprowadzenie praktycznego podziału wina (białe - czerwone, słodkie - wytrawne) lub oddzielenie go od innych alkoholi. W tej roli doskonale sprawdzi się ciemny barek Diuna, wyposażony dodatkowo w lustro, dzięki któremu kolorowe butelki i ich etykiety będą prezentowały się jeszcze atrakcyjniej. Jeżeli jednak nasza kolekcja jest skromniejsza, wystarczy niższa szafka z barkiem, na przykład z serii Venezia.

Kolejnym użytecznym elementem, w jaki wyposażono meble przeznaczone do przechowywania wina, są zawieszki na kieliszki. Jeżeli szczególnie zależy nam na estetyce, warto zwrócić uwagę na oświetlenie LED (w niektórych modelach barków jest wbudowane, a w innych montowane za dodatkową opłatą).

W ofercie producenta odnajdziemy również eleganckie, specjalistyczne stojaki. Będą one świetną propozycją, gdy nie chcemy przeznaczać na wino osobnego mebla. Większe modele (z serii Corino, Verano lub Venezia) mogą pomieścić 4 kieliszki oraz do 9 butelek. Wino znajdować się będzie w pozycji poziomej, a to sprzyja długiemu leżakowaniu. Natomiast otwartą butelkę wina z powodzeniem umieścimy na pojedynczym stojaku – taki efektowny zestaw z pewnością ułatwi organizację przyjęcia i stanie się ozdobą stołu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ