Duńska marka meblowa BoConcept kontynuuje owocną współpracę z duńskim projektantem, Henrikiem Pedersenem.

Duńska marka meblowa BoConcept kontynuuje owocną współpracę z duńskim projektantem, Henrikiem Pedersenem.

  • Autor: ut
  • 05 marz 2020 11:39

Meble do salonu projektu Henrika Pedersena

Duńska marka meblowa BoConcept kontynuuje owocną współpracę z duńskim projektantem, Henrikiem Pedersenem.

Pierwszy projekt Henrika Pedersena dla BoConcept powstał ponad dekadę temu i był to ikoniczny fotel Imola. Od tamtej pory duński projektant nakreślił wiele innych projektów, w tym między innymi bestseller marki wśród krzeseł do jadalni - Adelaide, kolekcję mebli ogrodowych Rome oraz w 2019 roku sofę z wysokim oparciem - Nantes. W 2020 roku współpraca owocuje kolejnymi produktami: stolikiem kawowym o wyrazistym charakterze - Philadelphia oraz dwoma luksusowymi fotelami Charlotte i Dublin.

Fotel Charlotte

Projektując Charlotte chciałem osiągnąć naturalną formę o nieskomplikowanych liniach i wysokim komforcie. Nieduży fotel o wielkiej osobowości, który znajdzie swoje miejsce w każdym domu.
W fotelu zastosowano piankę formowaną, dzięki czemu wygląd jest spójny, a komfort wyjątkowy. Pionowe przeszycia oraz wąskie, stożkowe nogi podkreślają klasyczną estetykę. Charlotte posiada 10-letnią gwarancję na ramę i piankę.
Wymiary: W74xS83xG78cm
Kolor: Siedzisko: ponad 100 różnych tkanin i skór. Nogi: dąb lub dąb w kolorze espresso

Fotel Dublin
Fotel Dublin cechuje imponująca wielkość i niesamowity komfort. Uwagę zwraca nieproporcjonalnie duże oparcie, które Henrik porównuje do „gładkiego kamyka na plaży”. Fotel Dublin produkowany jest ręcznie i posiada piękne, starannie wykonane detale w postaci przeszyć.

Duże siedzisko tworzy przyjemny kontrast z wąskimi metalowymi nogami zakończonymi małymi przyspawanymi stopkami. Do fotela zamówić można pasujący podnóżek, który jest odbiciem jego organicznej formy. Podobnie jak Charlotte, Dublin również wykonany został z formowanej pianki i posiada 10-letnią gwarancję na piankę i ramę.
Wymiary: Fotel: W110xS91xG98cm. Podnóżek: W41xS63XG51cm.
Kolor: Siedzisko: ponad 100 różnych tkanin i skór. Nogi: stal szczotkowana lub czarny matowy lakier strukturalny

Stolik kawowy Philadelphia

Monolityczna rama i duża, niska platforma, o której wyglądzie, formie i funkcji decydujesz Ty. Funkcjonalność, wielkość oraz wąska rama to cechy charakterystyczne tego produktu.
Philadelphia umożliwia klientowi stworzenie osobistego wyrazu w wielowymiarowej przestrzeni oraz zapewnia mnóstwo miejsca do przechowywania. Zgodnie z wizją marki do tworzenia produktów, które można dostosować do różnych potrzeb, charakteru i stylu życia, produkt dostępny jest w trzech kolorach ramy oraz z blatem z różnych materiałów.
Stolik kawowy Philadelphia, cena od 2990,-

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ