Meble Wójcik Lyon jasny

Meble Wójcik Lyon jasny

  • Autor: ut
  • 20 sty 2020 14:19

Meble do sypialni. Wygoda i funkcjonalność priorytetem w urządzaniu

Wybór łóżka to decyzja na lata. O wyborach klientów często przesądzają dodatkowe wzornictwo oraz dodatkowe funkcje mebla.

W sypialniach najczęściej dominują jasne barwy. Wybierane są w celu optycznego powiększenia sypialni oraz nadania jej przytulności. Tym samym na ścianach znajdują się kolory takie jak: biel, beże czy szarość. Przy takim zabiegu zaleca się ocieplenie przestrzeni przy wykorzystaniu delikatnego stylu nawiązującego do natury i podkreślającego inspirację fakturą surowego drewna. Pomoże w tym wybór łóżka w dekorze dębu truflowego, san remo, czy riviera jasna.

Sypialnia dla praktycznych
Łóżka wyposażone w pojemnik na pościel pod całą powierzchnią do spania to świetny sposób na zorganizowanie dodatkowej przestrzeni w sypialni – mówi Ewelina Wójcik, dyrektor marketingu Meble Wójcik. – Można w nim umieścić dodatkową kołdrę lub też włożyć np. ubrania sezonowe, po które w obecnej porze roku nie ma potrzeby sięgania. To rozwiązanie sprawdza się w małych sypialniach, gdzie każdy metr jest na wagę złota.
Osoby, które dużo czasu spędzają w łóżku, nie tylko na śnie, powinny wyposażyć się w model stelażu z możliwością zamontowania do wezgłowia łóżka dodatkowego oświetlenia typu Butterfly lub Flexi. Ta opcja również pomoże zaoszczędzić miejsce na szafce nocnej i precyzyjnie oświetlić potrzebną przestrzeń w trakcie czytania, czy korzystania z komputera w łóżku.

Niczym w królewskim łożu
Elegancka i modna sypialnia nie obejdzie się bez łóżka z wezgłowiem. Wygodnym rozwiązaniem jest wybór tego z wezgłowiem wysokim i tapicerowanym. Pozwala to wygodnie się oprzeć, a także cieszyć się stylowym efektem wizualnym. Tapicerowane wezgłowia występują w różnych rozmiarach łóżka. Nawet jeżeli myślimy o „king size” to również możemy mieć taką opcję.
Zostając przy wyborze rozmiaru, warto wziąć przede wszystkim pod uwagę: całkowitą powierzchnię sypialni i meble, jakie chcemy w niej ustawić. Na rynku najbardziej standardowymi łóżkami dla dwojga są te o szerokości 160 cm. Jeżeli chcemy pozwolić sobie na coś większego, a mamy nieduży pokój pomyślmy np. o rezygnacji z tradycyjnych szafek nocnych. Stojące po boku lampki można zastąpić oświetleniem w wezgłowiu lub wiszącym nad łóżkiem.
Na rynku dostępnych jest wiele modeli łóżek. Bez problemu można wybrać te pasujące do wymarzonego stylu sypialni, niezależnie czy mamy do dyspozycji dużą powierzchnię czy typowy około 12-metrowy pokój. Natomiast ci, którzy kierują się obowiązującymi trendami, powinni postawić na łóżka kolorystycznie nawiązujące do jasnych barw drewna lub klasycznych odcieni bieli. Tego rodzaju dekory mogą pasować zarówno do minimalistycznych pomieszczeń, jak i tych, gdzie stosuje się wiele dodatków i kolorów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ