Fot. Svane

Fot. Svane

  • Autor: ut
  • 17 sty 2020 08:23 (aktualizacja: 20 sty 2020 09:55)

Meble kuchenne. Oferta dedykowana do małych wnętrz

Meble kuchenne dedykowane na małe przestrzenie muszą być funkcjonalne. W katalogach producentów odnajdziemy wiele ciekawych propozycji zabudów kuchennych, które sprawdzą się również w małych kuchniach czy aneksach.

Najprostszym typem zabudowy meblowej dedykowanej do małej kuchni jest zabudowa jednorzędowa. Doskonale sprawdza się w aneksach kuchennych, gdzie stanowi tło dla salonowej aranżacji. Ulokowane na jednej linii strefy nie zapewniają wprawdzie maksymalnej funkcjonalności, ale nieduże odległości między poszczególnymi strefami pozwalają na łatwe i przyjemne wykonywanie codziennych prac. W kuchniach zamkniętych warto zdecydować się na zabudowę w dwóch rzędach. Dwa równoległe ciągi szafek kuchennych w pełni wpisują się w zasadę trójkąta roboczego. Gwarantują też więcej miejsca do przechowywania (zwłaszcza gdy zdecydujemy się jeden z nich poprowadzić do sufitu) oraz całkiem spory blat roboczy.

Kuchnia w kształcie litery L to klasyczny trójkąt roboczy. Jej układ opiera się na jego wierzchołkach. W ten sposób mamy zapewnione maksimum wygody podczas wykonywania kuchennych prac. Ten typ zabudowy doskonale sprawdza się zarówno w kuchniach zamkniętych, jak i tych połączonych z salonem i jadalnią. Dodatkowo daje wiele możliwości aranżacyjnych, jeśli chodzi o sam wygląd zabudowy. Można bowiem łączyć walory wysokich szaf z tradycyjnymi zaznaczając ten podział zróżnicowanymi materiałami czy kolorami.

Mitem jest że w małej kuchni nie możemy mieć wyspy kuchennej. Wystarczy tylko otworzyć ją na salon, by znalazło się wystarczająco miejsca na ten właśnie mebel. Ma on wiele atutów. Zapewni dodatkowe szafki i duży blat roboczy, a gdy zadbamy o odpowiednie instalacje, stanie się domowym centrum przygotowywania posiłków. Wyspa także wizualnie oddzieli kuchnię od salonu, a w bardzo małym pomieszczeniu, dzięki dodatkowemu blatowi, zastąpi stół. Jeśli jednak nie chcemy tracić cennego miejsca zastąpmy ją półwyspem. Umiejscowiony bezpośrednio przy ścianie pełni podobne role jak wyspa.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ