Fot. Mood-Design

Fot. Mood-Design

  • Autor: ut
  • 16 sty 2020 14:17

Meble łazienkowe spod włoskiego szyldu

Antonio Lupi to jedna z najbardziej luksusowych włoskich marek łazienkowych. Toskańska firma proponuje nie tylko szeroką kolekcję urządzeń, ale również mebli. Najnowsze modele szafek wykonane są z rzemieślniczą precyzją i wyznaczają trendy w urządzaniu salonów kąpielowych.

Szafki z przeszklonymi frontami pojawiły się już w kuchni i garderobie, teraz przyszedł czas na salon kąpielowy. Modne witryny znajdziemy w linii Bespoke, którą zaprojektował Carlo Colombo. Przeszklenia ujęte zostały w cienkie aluminiowe ramki. Dzięki nim moduły meblowe nabierają lekkości. A dopasowanie ich do aranżacji wnętrza ułatwia szeroki wybór rodzajów wykończeń, a przede wszystkim szkła – całkowicie przeziernego, lakierowanego, lustrzanego lub ryflowanego. Kolekcja Bespoke poprzez swój elegancki charakter i szeroki wybór modułów, w tym wysokich jednostek, znakomicie sprawdzi się również w salonie i garderobie.

Innym nawiązaniem do trendów są żebrowane fronty. To powracające do wnętrz, a popularne w latach 80. rozwiązanie wprowadził projektant Nevio Tellatin w kolekcji szafek Binario. Do wyboru mamy dwa rodzaje szerokości biegnących pionowo pasów, które mogą mieć 3 lub 12 milimetrów. A pojawią się one zarówno na frontach lakierowanych jak i fornirowanych.

Typowo łazienkowy charakter ma również kolekcja Omra zaprojektowana przez Design AL Studio. Najbardziej charakterystycznym elementem szafek jest frezowany uchwyt, który biegnie przez 2/3 szerokości frontu. Proste geometryczne kształty szafek umywalkowych z tej linii przełamują wykończenia frontów lakierowanych lub fornirowanych.

- W zaprojektowanych w typowym dla Antonio Lupi oszczędnym stylu szafkach z serii Bespoke, Binario i Omra zastosowane mogą zostać kompozytowe blaty zintegrowane z umywalką. Podkreślają one prostą elegancję mebli. Natomiast ciekawy efekt daje zamontowanie transparentnej umywalki z tworzywa Cristalmood, dostępnej w kilku kolorach do wyboru – komentują Karina Snuszka i Dorota Kuć z pracowni MoodWorks.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ