Fot. MP Nidzica

Fot. MP Nidzica

  • 25 marz 2020 09:36

Meble wypoczynkowe: kolorowe modele do salonu

Czym jest w naszym wnętrzu kanapa? To przede wszystkim miejsce odpoczynku, zarówno w ciągu dnia, a czasem także i w nocy. Kiedy mamy okazję spędzić więcej czasu w domu, sofa to idealne miejsce na relaks, małą drzemkę, czytanie książki czy obejrzenie filmu z rodziną.

W jaki sposób kupujemy kanapę? Czy nie jest tak, że przyciągający oczy kolor mebla potrafi zdominować wybór? Oczywiście, piękne obicie w odcieniu pasującym do wystroju jest ważne, chcemy przecież, by nasze wnętrze było spójne. Ale o ile kolor mebla możemy z łatwością wybrać w szerokiej palety barw, to szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na coś zupełnie innego. Jak w życiu, tak i w kanapie – najważniejsze jest to, co w środku. To wypełnienie mebla decyduje bowiem o komforcie i jego trwałości. Tymczasem błądząc po alejkach salonów meblowych czy tonąc w katalogach wnętrzarskich, wielość niezrozumiałych symboli i nazw nas przytłacza, bo okazuje się, że delfin to nie tylko określenie mądrego ssaka… Może dlatego warto wiedzieć, czym jest Bonell, HR, Delfin czy Puma i szukać tego na sklepowych etykietach mebla.

Kilka pojęć z meblarskiego słownika
Czym jest Bonell? Ta nieco zabawnie brzmiąca nazwa to nic innego, jak łączone szeregowo sprężyny w kształcie okręgów. Materace o takim sprężynowaniu działają powierzchniowo. Oznacza to, że ciężar rozkładany jest równomiernie na sąsiadujące sprężyny, dzięki czemu żadna nie jest przeciążona, a do tego działają również progresywnie, co oznacza że im większy ciężar na nie działa, tym mocniej mu przeciwdziałają. Zapobiega to zbyt mocnemu zapadaniu w powierzchnię materaca. Potrafisz sobie wyobrazić, jak pracuje Bonell, kiedy w piątkowe popołudnie rzucasz się na kanapę przed telewizorem?
HR lub pianka poliuretanowa wysoko elastyczna nic Ci nie mówią? Czas rozwiać wątpliwości! Pianka typu HR to tworzywo o zwiększonej wytrzymałości i sprężystości. W odróżnieniu od zwykłej pianki tapicerskiej jest zbudowana z milionów pęcherzyków, dzięki czemu zapewnia perfekcyjne dopasowanie do kształtu ciała i gwarantuje komfort siedzenia i snu. Bardzo ważną informacją dla kupującego kanapę z pianki HR jest także to, że dzięki wysokiej elastyczności odzyskuje ona swój pierwotny kształt dwa razy szybciej niż pianka standardowa. Oznacza to, że siedzisko kanapy szybko zareaguje, kiedy przez sen będziesz pokonywać kolejny kilometr ultramaratonu.

A co z typami rozkładania? Delfin, Puma czy może DL, jak je odróżnić? Bezproblemowe i wygodnie rozłożenie kanapy to niewątpliwie jedna z ważniejszych jej cech. Kanapy MP Nidzica oferują aż cztery możliwości do wyboru. Mechanizm Puma polega na uniesieniu siedziska i opuszczeniu go do przodu. Znajdziemy go między innymi przy modelu ROYAL czy OXFORD. Delfin, stosowany najczęściej w narożnikach, umożliwia rozłożenie przez wysunięcie rozsuwanej konstrukcji materaca. Tak rozkłada się HUGO, NERO czy SMART. Natomiast DL polega na rozłożeniu funkcji spania w wykorzystaniem oparcia, które unosimy do góry i opuszczamy. System DL zastosowany został m.in. w modelach LIRA, RIMINI i TOSCA. Każdy ze sposobów jest intuicyjny i prosty - dla Twojej wygody! A do tego systemy Delfin i Puma umożliwiają rozłożenie funkcji spania bez konieczności odsuwania mebla od ściany.
Dla każdego coś dopasowanego - czyli Twój wypoczynek na wysokim poziomie
Teraz, gdy słowniczek branżowy jest już opanowany, czas na dodatkowe funkcje mebli MP Nidzica, które jeszcze bardziej umilą Twój czas wypoczynku.
Każdy z nas jest innego wzrostu, ale niezależnie od niego może swobodnie wypocząć, gdyż wiele modeli sof i narożników oferuje regulację podłokietnika oraz sześciostopniową możliwość regulacji zagłówków. Wypoczywasz tak, jak Ty chcesz!
Oparcia i poduchy wypełniane są, między innymi, wkładem silikonowym, dzięki czemu dopasowują się do ciała i zapewniają komfortowy wypoczynek. Do tego pojemnik (lub pojemniki) na pościel, wspomaganie rozkładania funkcji spania i drewniane listwy sprężynujące sprawiają, że również nocny wypoczynek jest niezwykle przyjemny. Teraz nawet, gdy rodzinne spotkanie nieco się wydłuży lub teściowa postanowi zostać dłużej niż jedno popołudnie, będziesz zawsze mieć w zanadrzu komfortowe spanie dla swoich gości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ