VOX - vox_artdeco_03_0053 - fot. VOX.jpg

VOX - vox_artdeco_03_0053 - fot. VOX.jpg

  • Autor: ut
  • 28 sty 2020 09:55

Multifunkcjonalna sofa odpowiedzią na różne potrzeby aranżacyjne

Trudno sobie wyobrazić rolę, w której sofa Slide nie sprawdzi się w domowym salonie. Marta Krupińska, autorka projektu, w jednej bryle zawarła tak naprawdę kilka mebli.

Slide może być klasyczną kanapą - prostą, o wyrazistej bryle. Siedziska sofy są jednak ruchome i można je przesuwać pod oparciem. Wystarczy więc prześlizgnąć (ang. „to slide” oznacza „ślizgać”) połowę siedziska na drugą stronę, by otrzymać dwustronną kanapę. A jeśli jeden z elementów tylko lekko przesuniemy, to sofa stanie się kanapą z jednym lub dwoma szezlongami. Aby cała operacja była prosta i nie rysowała podłogi, nogi siedziska z jednej strony zakończone są gumowymi kółkami ułatwiającymi suwanie siedzisk.
- Dzięki sprytnym rozwiązaniom projektowym Slide przewiduje przyszłość lepiej, niż sami domownicy! Wszystko zależy od tego, czego akurat potrzebujemy, jak chcemy urządzić mieszkanie. Jeśli gościmy w naszym salonie kilkoro przyjaciół, to bez problemu Slide stanie się centrum takiego spotkania. A jeśli ktoś zechce u nas przenocować, to po pełnym rozłożeniu, sofa może również służyć jako miejsce do spania - przekonuje Marta Krupińska.

Po pełnym rozłożeniu sofa Slide ma 120 cm szerokości, dzięki czemu możemy zaoferować gościom wygodny sen. Ten mebel to po prostu „sofa-kameleon”, w każdej formie świetnie dopasowuje się do otoczenia i użytkowników.
- Slide to mebel, który podąża za nami, za rytmem zmian w domu. Naturalnie dostosowuje się do nas. Skoro nasze potrzeby i upodobania nieustannie ewoluują, to wraz z nimi zmieniają się także mieszkania, czyli też i meble - opowiada Marta Krupińska.

W kolekcji dostępne są dwa modele sofy - z jednym lub dwoma pojemnikami. Każdy z nich doskonale sprawdzi się w przy wydzielaniu stref w pokoju - jako naturalna granica między jadalnią a strefą wypoczynku będzie pełnił użyteczną rolę dla każdej z tych części domu.
- Slide w ten sposób pomaga zachować ład przestrzenny. Dodatkowo po obu stronach sofy umieściliśmy kieszenie do przechowywania drobnych przedmiotów. Dzięki nim w końcu będziemy wiedzieć, gdzie podział się nasz pilot! - opowiada Marta Krupińska.
Sofa dostępna jest w kilkudziesięciu rodzajach i kolorach tkanin obiciowych - od bardzo stonowanych, po żywe i energetyczne. Dzięki temu można ją wpasować w każdy rodzaj wnętrza. Pełny wzornik znajduje się w każdym salonie VOX z ofertą mebli - warto zapoznać się z nim na żywo.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ