Nowa kolekcja outdoor do B&B Italia

Nowa kolekcja outdoor do B&B Italia

  • Autor: ut
  • 11 marz 2020 12:34 (aktualizacja: 11 marz 2020 12:57)

Nowa kolekcja outdoor do B&B Italia

Jak i na czym będziemy wypoczywać w sezonie 2020? B&B Italia przedstawia trzy nowe kolekcje outdoorowe powstałe z myślą i o wielkomiejskiej strefie relaksu, i o ukrytej za miastem rezydencji. Prace trzech niekwestionowanych mistrzów między-narodowego designu – Antonio Citterio, Philipe’a Starcka i Naoto Fukasawy – moż-na już podziwiać na ekspozycji w warszawskim Mesmetric Atelier.

FOKUS: natura

Poranek, gdzieś na odludziu portugalskiego Alantejo. Szum wiatru kołysze trawy i gałęzie drzew, a promienie słońca tańczą po ścianach willi ukrytej w świerkowym lesie. Na zewnątrz pozostawiono meble. Po okolicy oprowadza nas przewodnik, ale śledzimy jedynie cień bohatera. Nadmorskie wy-dmy oglądane z lotu ptaka pokazują doskonałą jedność tego, co stworzyła natura z tym, co wyszło spod ręki człowieka. Struktura tkanin i formy mebli konsekwentnie interpretują naturalny pejzaż. Paleta barw wygląda jak żywcem zaczerpnięta z otoczenia. Dominują turkusy, błękity, ceglaste czerwienie i oliwkowe zielenie – niedalekie echa koloru nieba, wody, liści, mchów, ziemi. Ciszę przełamuje nagła ulewa. Tapicerowane sofy i szezlongi, kamienne stoliki, okazałe lampy ze spoko-jem poddają się kąpieli, by w trakcie magic hour, tuż przed zachodem słońca zachwycać – tym ra-zem skąpane w pomarańczowym świetle.

Tak, w trwającym niespełna 2 minuty, poetyckim i niezwykle sensualnym wideo włoska manufak-tura B&B Italia zapowiada najnowsze outdoorowe kolekcje. Firma założona przez genialnego przedsiębiorcę-wizjonera – Piero Ambrogio Busnellego – ma już ponad 50 lat, ale na zmiany za-chodzące w naszym stylu życia reaguje wciąż z zachwycającym młodzieńczym entuzjazmem. Luksu-sowa marka, jak mało która, potrafi łączyć wyjątkową kreatywność z innowacją i wielkim przemy-słem. Przemyślane prognozowanie nadchodzących tendencji i ekspercka reakcja na ewolucję gustu i potrzeby konkretnego człowieka powodują, że niezmiennie cieszy się ogromnym uznaniem wśród klientów na całym świecie. Pozycję na międzynarodowej scenie projektowania mebli B&B Italia zawdzięcza też świetnym projektantom. Dla B&B tworzą najlepsi z najlepszych. Kolekcje outdoor 2020 należą do mistrzowskiego trio: Antonio Citterio, Naoto Fukasawy, Philipe’a Starcka. Filmowe Manifesto zdradza ich wspólny rys: fokus na naturę i środowisko.

HYBRID: gra wnętrze-zewnętrze

Po wielkim sukcesie Ribesa Antonio Citterio stworzył Hybrid – system modułowych elementów wypoczynkowych, który jest tak wszechstronny, że można go ustawić w niemal nieskończoną liczbę kombinacji. Dwa lata temu zacząłem myśleć o sustainability i Hybrid jest owocem tego procesu. Uważam, że jednym z największych sekretów świata wzornictwa jest tworzenie przedmiotów, które stają się częścią zbiorowej wyobraźni na dłużej. Ten projekt jest właśnie o tym – mówi pro-jektant. W kolekcji Hybrid Citterio podjął dyskusję z klasycznym podziałem na wyposażenie wnętrz dedykowane wnętrzom i zewnętrzom. Kolekcja, jak sugeruje jej nazwa, jest pomyślana jako praw-dziwe połączenie między mieszkaniem czy hotelem, a tarasem lub ogrodem. Citterio postanowił ograć je nie tylko na poziomie wizualnym, ale także poprzez zmysł dotyku. Hybryd gwarantuje ty-powy komfort tradycyjnych mebli tapicerowanych do wnętrz – wszystko dzięki nowemu rodzajowi materaca przeznaczonego do wyposażenia na zewnątrz i nowych tkanin outdoorowych, które są zaakcentowane kunsztownymi wykończeniami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ