Krojownia 4.0. Fot. Lectra

Krojownia 4.0. Fot. Lectra

  • Autor: Redakcja
  • 20 maj 2018 20:07

Nowa krojownia do produkcji na zamówienie

W Krojowni 4.0 zastosowano całkowicie nowe podejście do produkcji, metody pracy i technologie, chcąc wesprzeć producentów w dążeniu do wejścia w cyfrową erę.

Lectra, partner technologiczny przedsiębiorstw wykorzystujących w procesie produkcji tkaniny i skórę, prezentuje Krojownię 4.0, nowe rozwiązanie do produkcji mebli tapicerowanych na zamówienie. Innowacyjna oferta, wynikająca z nowej strategii Lectry bazuje na koncepcji Przemysłu 4.0, zapewnia większą elastyczność, produktywność, rentowność a przede wszystkim możliwość zwiększenia skali w obliczu rosnącego zapotrzebowania na personalizowane produkty, skrócenia czasu realizacji i połączenia wysokiej jakość mebli z niską ceną.

W Krojowni 4.0 zastosowano całkowicie nowe podejście do produkcji, metody pracy i technologie, chcąc wesprzeć producentów w dążeniu do wejścia w cyfrową erę poprzez wiedzę ekspercką. W realiach produkcyjnych, w których każde zamówienie jest inne, a optymalizacja planowania i wykorzystywania zasobów wydaje się złożona, a nawet niemożliwa, nowe rozwiązanie Lectry w maksymalnym stopniu automatyzuje każdy etap — od przyjęcia zamówienia po odbiór wyciętych elementów pokrowca — z zachowaniem wyznaczonych celów produktywności i wydajności.

Podstawą Krojowni 4.0 firmy Lectra do produkcji na zamówienie jest cyfrowa platforma. Jest to baza danych w chmurze łącząca biura projektowe, działy rozwoju produktu, krojownie i inne działy. Zapewnia płynną wymianę danych między systemami ERP a krojownią. Cyfrowy i bezbłędny przepływ danych między ludźmi, procesami i technologiami zapewnia pełną przejrzystość oraz podstawy do szybkiego podejmowania decyzji i optymalizacji procesów w czasie rzeczywistym.

„Dla branży meblarskiej przyjęcie zasad Przemysłu 4.0 to jedyny sposób na czerpanie korzyści z nowych trendów rynkowych, takich jak pojawienie się pokolenia millenialsów, digitalizacja procesów korporacyjnych czy wzrost znaczenia Chin jako rynku napędzanego konsumpcją i skupionego na maksymalizacji wydajności. Jesteśmy tak pewni ogromnej roli jaką odegra to nowe podejście do produkcji, że postanowiliśmy zwiększyć w nadchodzących trzech latach nasze inwestycje w badania i rozwój o 50%”, oświadczył Daniel Harari, prezes i dyrektor generalny Lectry. „Krojownia 4.0 do produkcji na zamówienie to pierwszy krok, jaki podejmujemy wraz z naszymi klientami z sektora meblarskiego na drodze do Przemysłu 4.0”.

Cyfrowa platforma jest połączona z systemem Virga® – nowym jednowarstwowym kraterem do tkanin. Takie rozwiązanie optymalizuje cykl pracy całej krojowni tkanin jednolitych i wzorzystych, poprzez równoczesny załadunek materiału, skanowanie, cięcie i rozładunek wyciętych elementów. Dbałość o zadowolenie użytkownika, poprzez zwiększenie komfortu pracy operatora i efektywne wykorzystaniu katera Virga, istotnie poprawia produktywność i jakości. Dla obniżenia jednostkowego kosztu produkcji elementu, trudnego do osiągnięcia przy jednowarstwowym cięciu tkanin, wyeliminowano konieczność stosowania podczas cięcia papieru czy folii, uproszczono zarządzanie resztkami i zastosowano materiały eksploatacyjne o dłuższej żywotności.

Nowe rozwiązanie zostało przetestowane w połowie 2017 roku w realnych warunkach produkcyjnych i zaprojektowane wspólnie z klientami. Będzie dostępne do sprzedaży pod koniec kwietnia 2018 roku w Europie i Ameryce Północnej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ