Neolith

Neolith

  • 20 sty 2020 12:35

Nowa technologia w produkcji kamieni spiekowych

Producent najwyższej jakości powierzchni wprowadza rewolucyjną technologię Full Body Veining (żyłki w całej masie).

Od pojawienia się na rynku w 2009 r. marka Neolith® dokłada wszelkich starań, aby oferować powierzchnie wiernie imitujące oryginalne materiały, lecz przy tym bardziej wytrzymałe i mające zalety Kamienia Spiekanego.

Oferując produkowane w zrównoważony sposób cyfrowe wzory o wysokiej rozdzielczości i stale ulepszając naturalny skład swoich wyrobów, pozycjonuje się jako pionier w branży. Marka słynie z tworzenia wzorów, które wiernie odzwierciedlają materiały obecne w przyrodzie, takie jak marmur, kamień, metale czy drewno.

Full Body Veining pozwala uzyskać żyłki w całej płycie i nie tylko na jej powierzchni, co przypomina użyłowanie w 3D typowe dla autentycznego kamienia, takiego jak marmur. Hiperrealistyczny efekt widoczny będzie na krawędziach płyty i zostanie zastosowany w modelach o grubości 12 mm i 20 mm.

Nowa technologia jest milowym krokiem dla całej branży i jest owocem trwających siedem lat, intensywnych badań i rozwoju. Dwa prototypy zostały niedawno zaprezentowane przez Neolith® w Weronie we Włoszech, gdzie odwiedzający instalację „X Anniversary” marki mieli okazję zobaczyć niezwykle misterne użyłowanie płyt wykonanych w tej technologii.

Carlos García, Head of Product Design w Neolith®, twierdzi, że: „Wprowadzenie nowej technologii Full Body Veining jest znaczącym postępem w ewolucji projektów marki i oznacza rychłe nadejście nowego pokolenia modeli Neolith. Wcześniej użyłowanie zatrzymywało się na krawędziach płyt, podczas gdy teraz kontynuuje swój przebieg przez cały materiał, dostarczając bardziej autentycznego wyglądu.”

Zarówno technologia jak i nowe kolekcje Neolith® Full Body Veining zostaną wprowadzone w 2020 r.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ