Krzesła Echo marki Metalmobil. Fot. Dekorian

Krzesła Echo marki Metalmobil. Fot. Dekorian

  • Autor: bm
  • 08 paź 2018 09:03 (aktualizacja: 09 paź 2018 09:21)

Nowe kolekcje designerskich krzeseł na polskim rynku

Minimalistyczne w formie krzesła włoskich marek Metalmobil i Casprini zostały wykonane z tworzyw sztucznych połączonych z elementami z metalu. Są lekkie, wygodne i nowoczesne.

Krzesła z trzech nowych kolekcji: Cuba, Echo i Lola, dołączyły do oferty salonów Dekorian Home.

Designerskie krzesła z polipropylenu o lekkiej, wytrzymałej podstawie, idealnie wpisują się w popularny ostatnio trend - mebli wspartych na konstrukcjach z cienkich stalowych rurek. Wśród nich wyróżnia się nowatorska kolekcja Cuba (Metalmobil) zaprojektowana przez Marca Sadlera. krzesła Cuba powstały w wyniku odkrycia i opracowania nowatorskiej metody gięcia stalowych rurek pod bardzo wąskim kątem. W ten sposób powstała rodzina siedzeń ze stali i polipropylenu wykonana za pomocą technologii wtrysku pneumatycznego. Proste linie nadają kolekcji uniwersalny charakter, który sprawdza się w każdej przestrzeni - nie tylko nowoczesnej.

Kolekcja krzeseł Echo to owoc współpracy marki Metalmobil z brytyjskim studiem RDM (Rodgers Design Manufacture). Ergonomiczne, zaokrąglone siedzisko tworzy z oparciem całość, bo wykonane jest z jednego kawałka tworzywa. Brak kantów i ostrych linii gwarantuje wyjątkowy komfort użytkowania, a wycięty w oparciu otwór sprawia, że idealnie dopasowuje się do sylwetki siedzącego.

Foteliki Lola marki Casprini to nowy projekt Marcello Zilianiego. Nie tylko przyciąga wzrok niecodzienną formą, ale nowatorskim materiałem. Zintegrowane z siedziskiem oparcie zaprojektowanie na zasadzie gry pełnych i pustych przestrzeni wykonane jest z ultra miękkiego poliuretanu FREEFORM gwarantującego wyjątkowy komfort siedzenia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ